EUPayConcierge
MT

il-Greċja: €5,000 gross → €3,201 nett

Skont ir-regoli tal-2026, impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €5,000 gross fix-xahar (il-Greċja) idaħħal €3,201. L-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €6,090.

Kalkolatur tal-pagi għall-UE b'sorsi ċċitati

Kalkulatur tal-paga il-Greċja 2026
Gross, nett jew l-ispiża totali?

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta u aħna nimlew it-tnejn l-oħra, għas-27 Stat Membru kollha, skont ir-regoli tal-2026 ta' kull pajjiż. Kull linja turi r-rata legali tagħha, is-sors tagħha u kemm ġiet ivverifikata.

B'xejn · Mingħajr kont · Regoli datati għal kull pajjiż

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta

€
€
€

Il-paga gross flimkien mal-kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega

EUR · Fix-xahar

Taħt is-26: 0% fuq l-ewwel €20,000; 26–30: 9% fuq €10,000–20,000.

Għadhom mhumiex inklużi: Reġim ta' rilokazzjoni (art. 5C: eżenzjoni ta' 50% tad-dħul mill-impjieg għal 7 snin); Okkupazzjonijiet tqal u ħżiena għas-saħħa (BAE) b'rati ogħla ta' kontribuzzjoni; Studenti ta' bejn 18 u 24 sena meqjusa bħala tfal dipendenti; Dikjarazzjoni konġunta tal-konjuġi (kull konjuġi jiġi ntaxxat separatament fuq id-dħul tiegħu mill-impjieg).

il-Greċja, fix-xahar

Sorsi uffiċjali u sekondarjiRegoli vverifikati: 13 ta’ Ott, 2026

Minn kull 100 tal-paga gross

64.01Paga netta
22.62Taxxa fuq id-dħul
13.37Kontribuzzjonijiet tal-impjegat
+21.79Kontribuzzjonijiet tal-impjegatur, fuq il-paga gross

Mill-100 li jmiss tal-paga gross, 52.84 jaslu għand l-impjegat. L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul (il-Greċja): 44% 'il fuq minn €60,000. Ir-rati marġinali u effettivi huma differenti minnha.

Linji tal-kalkolu, fix-xahar
LinjaRata legaliAmmont
Paga gross€5,000
Kontribuzzjonijiet e-EFKA (pensjoni, saħħa, qgħad), impjegat13.37%Sors sekondarju PwC Worldwide Tax Summaries, Greece · e-EFKA circular 4/2026 (2026 adjustments, ceiling €7,761.94)13.37%− €668.50
Skala tat-taxxa fuq id-dħul ('il fuq minn 30 sena, 0 tfal)9% / 20% / 26% / 34% / 39% / 44% (faxex ta' €10k/20k/30k/40k/60k)Sors uffiċjali Art. 15 L. 4172/2013 as replaced by L. 5246/2025 (scales from tax year 2026) · AADE circular Ε./Ο.3068/2025 (Law 5246/2025) · 2026 income tax scales by age and children9% / 20% / 26% / 34% / 39% / 44% (faxex ta' €10k/20k/30k/40k/60k)− €1,130.95
Paga netta64.01% tal-gross€3,201
Kontribuzzjonijiet e-EFKA, persuna li timpjega21.79%Sors sekondarju PwC Worldwide Tax Summaries, Greece · e-EFKA circular 4/2026 (2026 adjustments, ceiling €7,761.94)21.79%+ €1,089.50
Spiża totali tal-persuna li timpjega€6,090

Fejn imorru €6,090 tal-persuna li timpjega

Spiża tal-persuna li timpjega €6,090Kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega €1,090 · 21.79% tal-paga grossPaga gross €5,000Kontribuzzjonijiet tal-impjegat €669 · 13.37% tal-paga grossTaxxa fuq id-dħul €1,131 · 22.62% tal-paga grossPaga netta €3,201 · 64.01% tal-paga gross

Il-paga gross annwali titħallas f'14-il ħlas (12-il ħlas fix-xahar + bonusijiet tal-Milied, tal-Għid u tal-vaganzi); il-limitu massimu tal-kontribuzzjonijiet jiġi applikat għal kull ħlas.

Il-paga minima titqabbel għal kull ħlas (€880 sa Marzu 2026, €920 minn April).

Mhux inkluż: Reġim ta' rilokazzjoni (art. 5C: eżenzjoni ta' 50% tad-dħul mill-impjieg għal 7 snin); Okkupazzjonijiet tqal u ħżiena għas-saħħa (BAE) b'rati ogħla ta' kontribuzzjoni; Studenti ta' bejn 18 u 24 sena meqjusa bħala tfal dipendenti; Dikjarazzjoni konġunta tal-konjuġi (kull konjuġi jiġi ntaxxat separatament fuq id-dħul tiegħu mill-impjieg).

Kalkolu skont ir-regoli ġenerali, mhux parir individwali dwar it-taxxa.

il-Greċja: il-pagi fl-2026 f'daqqa t'għajn

Munita
EUR
Ħlasijiet tas-salarju fis-sena
14
Paga minima statutorja (full-time, fix-xahar)
€920
L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul
44% 'il fuq minn €60,000
Kumplessità tal-kalkolu
Medja

Mistoqsijiet li jbiddlu r-riżultat

  • Tfal dipendenti
  • L-età tiegħek

Mistoqsijiet frekwenti

il-Greċja: kemm jibqa' minn €5,000 gross fix-xahar wara t-taxxa?

Impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €5,000 gross fix-xahar (il-Greċja) idaħħal madwar €3,201 nett skont ir-regoli tal-2026: €669 imorru għall-kontribuzzjonijiet soċjali tal-impjegat u €1,131 għat-taxxa fuq id-dħul. Il-persuna li timpjega tħallas €1,090 żejda, għalhekk l-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €6,090.

il-Greċja: kemm jiswa impjegat lill-persuna li timpjega?

Fuq salarju gross ta' €5,000 fix-xahar, il-persuna li timpjega tħallas €1,090 f'kontribuzzjonijiet, 21.79% tal-gross, għal spiża totali ta' €6,090.

il-Greċja: liema salarju gross jagħti €2,000 nett?

Għal €2,000 nett fix-xahar, impjegat single jeħtieġ madwar €2,763 gross, li jiswew lill-persuna li timpjega €3,365.

Dawn iċ-ċifri huma eżatti?

Isegwu r-regoli ġenerali tal-2026 (il-Greċja), b'kull rata legali u s-sors tagħha murija linja b'linja. Iċ-ċirkostanzi personali, il-ftehimiet kollettivi u r-rati speċifiċi tal-persuna li timpjega jistgħu jbiddlu r-riżultat, għalhekk qishom bħala stima bir-reqqa, mhux parir individwali dwar it-taxxa.