EUPayConcierge
MT

il-Kroazja: €6,000 gross → €3,834 nett

Skont ir-regoli tal-2026, impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €6,000 gross fix-xahar (il-Kroazja) idaħħal €3,834. L-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €6,990.

Kalkolatur tal-pagi għall-UE b'sorsi ċċitati

Kalkulatur tal-paga il-Kroazja 2026
Gross, nett jew l-ispiża totali?

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta u aħna nimlew it-tnejn l-oħra, għas-27 Stat Membru kollha, skont ir-regoli tal-2026 ta' kull pajjiż. Kull linja turi r-rata legali tagħha, is-sors tagħha u kemm ġiet ivverifikata.

B'xejn · Mingħajr kont · Regoli datati għal kull pajjiż

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta

€
€
€

Il-paga gross flimkien mal-kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega

EUR · Fix-xahar

Unità domestika
Pilastri tal-pensjoni

Il-pilastru II huwa obbligatorju għal kull min kellu inqas minn 40 sena meta beda fl-2002; dawk li dak iż-żmien kellhom bejn 40 u 50 sena setgħu jagħżlu.

Kull wieħed iżid 0.5 × €600 mal-allowance personali fix-xahar.

Id-diżabilità tiegħek

Għadhom mhumiex inklużi: Bażi minima tal-kontribuzzjonijiet (€757.34 fix-xahar) għal paga baxxa jew part-time; Supplimenti tad-diżabilità għad-dipendenti; Ammonti ħielsa mit-taxxa (allowance tal-vaganzi, bonus tal-Milied, eċċ.) sal-limiti annwali tagħhom; Eżenzjonijiet għaż-żoni assistiti (potpomognuta područja) u għall-Belt ta' Vukovar; Ħelsien għall-emigranti li jirritornaw (100% tat-taxxa fuq is-salarju għal ħames snin).

il-Kroazja, fix-xahar

Sorsi uffiċjaliRegoli vverifikati: 13 ta’ Ott, 2026

Minn kull 100 tal-paga gross

63.90Paga netta
16.10Taxxa fuq id-dħul
20.00Kontribuzzjonijiet tal-impjegat
+16.50Kontribuzzjonijiet tal-impjegatur, fuq il-paga gross

Mill-100 li jmiss tal-paga gross, 61.60 jaslu għand l-impjegat. L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul (il-Kroazja): 33% 'il fuq minn €60,000 (Zagreb; 25–33% skont l-unità lokali). Ir-rati marġinali u effettivi huma differenti minnha.

Linji tal-kalkolu, fix-xahar
LinjaRata legaliAmmont
Paga gross€6,000
Assigurazzjoni tal-pensjoni, pilastru I15%Sors uffiċjali Zakon o doprinosima (consolidated, NN 152/24) · Naredba o iznosima osnovica za obračun doprinosa za 2026. (NN 150/2025)15%− €900.00
Assigurazzjoni tal-pensjoni, pilastru II5%Sors uffiċjali Zakon o doprinosima (consolidated, NN 152/24) · Naredba o iznosima osnovica za obračun doprinosa za 2026. (NN 150/2025)5%− €300.00
Taxxa fuq id-dħul, rata aktar baxxa (Zagreb)23%Sors uffiċjali City of Zagreb income-tax rate decision (NN 28/2025) · Stope godišnjeg poreza na dohodak za 2026. godinu (table of local rates) · Zakon o porezu na dohodak (consolidated, NN 152/24)23%− €1,104.00
Allowance personali€600 fix-xahar × (1 + koeffiċjenti: tfal 0.5 / 0.7 / 1.0 / 1.4…, dipendent 0.5, diżabilità 0.3 jew 1.0)Sors uffiċjali Zakon o porezu na dohodak (consolidated, NN 152/24)€600 fix-xahar × (1 + koeffiċjenti: tfal 0.5 / 0.7 / 1.0 / 1.4…, dipendent 0.5, diżabilità 0.3 jew 1.0)+ €138.00
Paga netta63.90% tal-gross€3,834
Assigurazzjoni tas-saħħa (persuna li timpjega)16.5%Sors uffiċjali Zakon o doprinosima (consolidated, NN 152/24)16.5%+ €990.00
Spiża totali tal-persuna li timpjega€6,990

Fejn imorru €6,990 tal-persuna li timpjega

Spiża tal-persuna li timpjega €6,990Kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega €990 · 16.50% tal-paga grossPaga gross €6,000Kontribuzzjonijiet tal-impjegat €1,200 · 20.00% tal-paga grossTaxxa fuq id-dħul €966 · 16.10% tal-paga grossPaga netta €3,834 · 63.90% tal-paga gross

Mhux inkluż: Bażi minima tal-kontribuzzjonijiet (€757.34 fix-xahar) għal paga baxxa jew part-time; Supplimenti tad-diżabilità għad-dipendenti; Ammonti ħielsa mit-taxxa (allowance tal-vaganzi, bonus tal-Milied, eċċ.) sal-limiti annwali tagħhom; Eżenzjonijiet għaż-żoni assistiti (potpomognuta područja) u għall-Belt ta' Vukovar; Ħelsien għall-emigranti li jirritornaw (100% tat-taxxa fuq is-salarju għal ħames snin).

Kalkolu skont ir-regoli ġenerali, mhux parir individwali dwar it-taxxa.

il-Kroazja: il-pagi fl-2026 f'daqqa t'għajn

Munita
EUR
Ħlasijiet tas-salarju fis-sena
12
Paga minima statutorja (full-time, fix-xahar)
€1,050
L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul
33% 'il fuq minn €60,000 (Zagreb; 25–33% skont l-unità lokali)
Kumplessità tal-kalkolu
Medja

Mistoqsijiet li jbiddlu r-riżultat

  • Unità domestika
  • Tfal dipendenti
  • Reġjun jew muniċipalità
  • Rata aktar baxxa tat-taxxa fuq id-dħul tal-muniċipalità/belt tiegħek (%)
  • Rata ogħla tat-taxxa fuq id-dħul tal-muniċipalità/belt tiegħek (%)
  • Pilastri tal-pensjoni
  • Membri oħra tal-familja dipendenti (mhux tfal)
  • Id-diżabilità tiegħek

Mistoqsijiet frekwenti

il-Kroazja: kemm jibqa' minn €6,000 gross fix-xahar wara t-taxxa?

Impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €6,000 gross fix-xahar (il-Kroazja) idaħħal madwar €3,834 nett skont ir-regoli tal-2026: €1,200 imorru għall-kontribuzzjonijiet soċjali tal-impjegat u €966 għat-taxxa fuq id-dħul. Il-persuna li timpjega tħallas €990 żejda, għalhekk l-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €6,990.

il-Kroazja: kemm jiswa impjegat lill-persuna li timpjega?

Fuq salarju gross ta' €6,000 fix-xahar, il-persuna li timpjega tħallas €990 f'kontribuzzjonijiet, 16.50% tal-gross, għal spiża totali ta' €6,990.

il-Kroazja: liema salarju gross jagħti €2,000 nett?

Għal €2,000 nett fix-xahar, impjegat single jeħtieġ madwar €3,023 gross, li jiswew lill-persuna li timpjega €3,521.

Dawn iċ-ċifri huma eżatti?

Isegwu r-regoli ġenerali tal-2026 (il-Kroazja), b'kull rata legali u s-sors tagħha murija linja b'linja. Iċ-ċirkostanzi personali, il-ftehimiet kollettivi u r-rati speċifiċi tal-persuna li timpjega jistgħu jbiddlu r-riżultat, għalhekk qishom bħala stima bir-reqqa, mhux parir individwali dwar it-taxxa.