EUPayConcierge
MT

l-Awstrija: €1,000 nett → €1,086 gross

Biex idaħħal €1,000 nett fix-xahar (l-Awstrija) skont ir-regoli tal-2026, impjegat single mingħajr tfal jeħtieġ €1,086 gross. L-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €1,418.

Kalkolatur tal-pagi għall-UE b'sorsi ċċitati

Kalkulatur tal-paga l-Awstrija 2026
Gross, nett jew l-ispiża totali?

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta u aħna nimlew it-tnejn l-oħra, għas-27 Stat Membru kollha, skont ir-regoli tal-2026 ta' kull pajjiż. Kull linja turi r-rata legali tagħha, is-sors tagħha u kemm ġiet ivverifikata.

B'xejn · Mingħajr kont · Regoli datati għal kull pajjiż

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta

€
€
€

Il-paga gross flimkien mal-kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega

EUR · Fix-xahar

Unità domestika

Familienbonus Plus ta' €700.08 fis-sena kull wieħed.

Għadhom mhumiex inklużi: Allowance għall-ivvjaġġar lejn ix-xogħol (Pendlerpauschale / Pendlereuro) u l-Verkehrsabsetzbetrag ogħla għal min jivvjaġġa; Kindermehrbetrag meta ż-żewġ sħab jaqilgħu (jiddependi wkoll mit-taxxa tas-sieħeb) u Unterhaltsabsetzbetrag; Allowances għad-diżabilità (Freibeträge skont il-grad ta' diżabilità); Kontribuzzjoni lill-knisja (Kirchenbeitrag): tinġabar mill-knejjes, mhux permezz tal-paga; Supplimenti ħielsa mit-taxxa għas-sahra, il-Ħdud, il-btajjel u x-xogħol bil-lejl; Ħaddiema anzjani: eżenzjoni mill-assigurazzjoni tal-qgħad u krediti għall-pensjonanti; Zuzugsbegünstigung (riċerkaturi/esperti li jidħlu); Ħlasijiet speċjali akbar mill-Jahressechstel (bonusijiet lil hinn mit-13/14); Imposta tal-persuna li timpjega ta' 19.4% (Dienstgeberabgabe) meta l-impjegati marġinali ta' persuna li timpjega flimkien jaqilgħu aktar minn €826.65 fix-xahar.

l-Awstrija, fix-xahar

Sorsi uffiċjaliRegoli vverifikati: 13 ta’ Ott, 2026

Minn kull 100 tal-paga gross

92.05Paga netta
-7.25Taxxa fuq id-dħul
15.19Kontribuzzjonijiet tal-impjegat
+30.51Kontribuzzjonijiet tal-impjegatur, fuq il-paga gross

Mill-100 li jmiss tal-paga gross, 92.05 jaslu għand l-impjegat. L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul (l-Awstrija): 55% 'il fuq minn €1,000,000 (50% 'il fuq minn €104,859). Ir-rati marġinali u effettivi huma differenti minnha.

Linji tal-kalkolu, fix-xahar
LinjaRata legaliAmmont
Paga gross€1,086
Assigurazzjoni tas-saħħa (KV)3.87%Sors uffiċjali Beitragsrechtliche Werte in der Sozialversicherung 20263.87%− €42.04
Assigurazzjoni tal-pensjoni (PV)10.25%Sors uffiċjali Beitragsrechtliche Werte in der Sozialversicherung 202610.25%− €111.35
Assigurazzjoni tal-qgħad (AlV), rata mnaqqsa għal dawk bi dħul baxx0% sa €2,225 fix-xaharSors uffiċjali Beitragsrechtliche Werte in der Sozialversicherung 20260% sa €2,225 fix-xahar− €0.00
Imposta tal-Kamra tax-Xogħol (AK-Umlage), paga regolari biss0.5%Sors uffiċjali Beitragsrechtliche Werte in der Sozialversicherung 20260.5%− €4.66
Kontribuzzjoni għall-akkomodazzjoni (Wohnbauförderung), paga regolari biss0.75%Sors uffiċjali Beitragsrechtliche Werte in der Sozialversicherung 20260.75%− €6.98
Taxxa fuq id-dħul fuq il-paga regolari (tariffa, wara l-assigurazzjoni soċjali u l-allowance standard għall-ispejjeż ta' €132)0% sa €13,539; 20% / 30% / 40% / 48% / 50% / 55%Sors uffiċjali § 33 EStG 1988 – tariff and tax credits (version 2026) · Income tax 2026: tariff and credits0% sa €13,539; 20% / 30% / 40% / 48% / 50% / 55%− €0.00
Verkehrsabsetzbetrag (kreditu tat-taxxa tal-impjegat)€496Sors uffiċjali § 33 EStG 1988 – tariff and tax credits (version 2026) · Overview of tax credits (Absetzbeträge) 2026€496− €0.00
Zuschlag zum Verkehrsabsetzbetrag (żieda għal dħul baxx)€804, jitneħħa gradwalment bejn €19,761 u €30,259Sors uffiċjali § 33 EStG 1988 – tariff and tax credits (version 2026) · Overview of tax credits (Absetzbeträge) 2026€804, jitneħħa gradwalment bejn €19,761 u €30,259− €0.00
Taxxa negattiva: SV-Rückerstattung (u kreditu mhux użat għal min jaqla' waħdu), titħallas wara l-valutazzjoni annwali55% tal-assigurazzjoni soċjali tal-impjegat, massimu ta' €496 + Zuschlag ta' €804Sors uffiċjali § 33 EStG 1988 – tariff and tax credits (version 2026) · Overview of tax credits (Absetzbeträge) 202655% tal-assigurazzjoni soċjali tal-impjegat, massimu ta' €496 + Zuschlag ta' €804+ €78.71
Taxxa fuq it-13/14-il salarju: xejn (Jahressechstel fi ħdan il-Freigrenze ta' €2,615)0%Sors uffiċjali Special payments (sonstige Bezüge): tax treatment0%− €0.00
Paga netta92.05% tal-gross€1,000
Assigurazzjoni tas-saħħa (persuna li timpjega)3.78%Sors uffiċjali Beitragsrechtliche Werte in der Sozialversicherung 20263.78%+ €41.06
Assigurazzjoni tal-pensjoni (persuna li timpjega)12.55%Sors uffiċjali Beitragsrechtliche Werte in der Sozialversicherung 202612.55%+ €136.33
Assigurazzjoni tal-qgħad (persuna li timpjega, mhux imnaqqsa għal dawk bi dħul baxx)2.95%Sors uffiċjali Beitragsrechtliche Werte in der Sozialversicherung 20262.95%+ €32.05
Assigurazzjoni kontra l-inċidenti (AUVA)1.1%Sors uffiċjali Beitragsrechtliche Werte in der Sozialversicherung 20261.1%+ €11.95
Fond tal-insolvenza (IESG-Zuschlag)0.1%Sors uffiċjali Beitragsrechtliche Werte in der Sozialversicherung 20260.1%+ €1.09
Kontribuzzjoni għall-akkomodazzjoni (persuna li timpjega), paga regolari biss0.75%Sors uffiċjali Beitragsrechtliche Werte in der Sozialversicherung 20260.75%+ €6.98
Fond tal-kumpens għat-tmiem tal-impjieg (Mitarbeitervorsorge, BV)1.53%Sors uffiċjali Beitragsrechtliche Werte in der Sozialversicherung 20261.53%+ €16.62
Kontribuzzjoni għall-fond tal-familja (Dienstgeberbeitrag, DB)3.7%Sors uffiċjali Brutto-Netto-Rechner 2026 · Employer on-costs 20263.7%+ €40.19
Imposta tal-Kamra (Zuschlag zum DB), Vjenna (Wien)0.36%Sors uffiċjali Zuschlag zum Dienstgeberbeitrag by state 20260.36%+ €3.91
Taxxa muniċipali fuq il-pagi (Kommunalsteuer)3%Sors uffiċjali Brutto-Netto-Rechner 2026 · Employer on-costs 20263%+ €32.59
Imposta tal-persuna li timpjega ta' Vjenna (U-Bahn-Steuer)€2 għal kull impjegat fil-ġimgħaSors uffiċjali Dienstgeberabgabe Wien (U-Bahn-Steuer)€2 għal kull impjegat fil-ġimgħa+ €8.67
Spiża totali tal-persuna li timpjega€1,418

Fejn imorru €1,418 tal-persuna li timpjega

Spiża tal-persuna li timpjega €1,418Kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega €331 · 30.51% tal-paga grossPaga gross €1,086Kontribuzzjonijiet tal-impjegat €165 · 15.19% tal-paga grossTaxxa fuq id-dħul €0 · 0.00% tal-paga grossPaga netta €1,000 · 92.05% tal-paga gross

Il-krediti tat-taxxa jaqbżu t-taxxa hawn, għalhekk €79 jitħallsu żejda fuq il-gross − il-kontribuzzjonijiet.

Il-paga netta fuq il-payslip hija differenti mit-taxxa finali: €921 fix-xahar jinżammu permezz tal-payroll; id-differenza tiġi saldata fid-dikjarazzjoni annwali tat-taxxa.

Il-paga gross annwali tinqasam f'14-il ħlas ugwali (12-il xahar regolari + it-13/14).

Iż-Zuschlag zum Verkehrsabsetzbetrag jingħata biss fil-valutazzjoni annwali tat-taxxa, mhux permezz tal-payroll.

Mhux inkluż: Allowance għall-ivvjaġġar lejn ix-xogħol (Pendlerpauschale / Pendlereuro) u l-Verkehrsabsetzbetrag ogħla għal min jivvjaġġa; Kindermehrbetrag meta ż-żewġ sħab jaqilgħu (jiddependi wkoll mit-taxxa tas-sieħeb) u Unterhaltsabsetzbetrag; Allowances għad-diżabilità (Freibeträge skont il-grad ta' diżabilità); Kontribuzzjoni lill-knisja (Kirchenbeitrag): tinġabar mill-knejjes, mhux permezz tal-paga; Supplimenti ħielsa mit-taxxa għas-sahra, il-Ħdud, il-btajjel u x-xogħol bil-lejl; Ħaddiema anzjani: eżenzjoni mill-assigurazzjoni tal-qgħad u krediti għall-pensjonanti; Zuzugsbegünstigung (riċerkaturi/esperti li jidħlu); Ħlasijiet speċjali akbar mill-Jahressechstel (bonusijiet lil hinn mit-13/14); Imposta tal-persuna li timpjega ta' 19.4% (Dienstgeberabgabe) meta l-impjegati marġinali ta' persuna li timpjega flimkien jaqilgħu aktar minn €826.65 fix-xahar.

Kalkolu skont ir-regoli ġenerali, mhux parir individwali dwar it-taxxa.

l-Awstrija: il-pagi fl-2026 f'daqqa t'għajn

Munita
EUR
Ħlasijiet tas-salarju fis-sena
14
Paga minima statutorja (full-time, fix-xahar)
L-ebda paga minima statutorja (stabbilita minn ftehimiet kollettivi)
L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul
55% 'il fuq minn €1,000,000 (50% 'il fuq minn €104,859)
Kumplessità tal-kalkolu
Għolja

Mistoqsijiet li jbiddlu r-riżultat

  • Unità domestika
  • Tfal dipendenti
  • Reġjun jew muniċipalità
  • Familienbonus Plus mitlub minnek
  • Tfal ta' 18+ sena li għadhom jirċievu l-Familienbeihilfe

Mistoqsijiet frekwenti

l-Awstrija: kemm jibqa' minn €3,000 gross fix-xahar wara t-taxxa?

Impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €3,000 gross fix-xahar (l-Awstrija) idaħħal madwar €2,313 nett skont ir-regoli tal-2026: €516 imorru għall-kontribuzzjonijiet soċjali tal-impjegat u €171 għat-taxxa fuq id-dħul. Il-persuna li timpjega tħallas €900 żejda, għalhekk l-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €3,900.

l-Awstrija: kemm jiswa impjegat lill-persuna li timpjega?

Fuq salarju gross ta' €3,000 fix-xahar, il-persuna li timpjega tħallas €900 f'kontribuzzjonijiet, 30.00% tal-gross, għal spiża totali ta' €3,900.

l-Awstrija: liema salarju gross jagħti €2,000 nett?

Għal €2,000 nett fix-xahar, impjegat single jeħtieġ madwar €2,396 gross, li jiswew lill-persuna li timpjega €3,117.

Dawn iċ-ċifri huma eżatti?

Isegwu r-regoli ġenerali tal-2026 (l-Awstrija), b'kull rata legali u s-sors tagħha murija linja b'linja. Iċ-ċirkostanzi personali, il-ftehimiet kollettivi u r-rati speċifiċi tal-persuna li timpjega jistgħu jbiddlu r-riżultat, għalhekk qishom bħala stima bir-reqqa, mhux parir individwali dwar it-taxxa.