EUPayConcierge
MT

l-Estonja: €7,000 gross → €5,417 nett

Skont ir-regoli tal-2026, impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €7,000 gross fix-xahar (l-Estonja) idaħħal €5,417. L-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €9,366.

Kalkolatur tal-pagi għall-UE b'sorsi ċċitati

Kalkulatur tal-paga l-Estonja 2026
Gross, nett jew l-ispiża totali?

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta u aħna nimlew it-tnejn l-oħra, għas-27 Stat Membru kollha, skont ir-regoli tal-2026 ta' kull pajjiż. Kull linja turi r-rata legali tagħha, is-sors tagħha u kemm ġiet ivverifikata.

B'xejn · Mingħajr kont · Regoli datati għal kull pajjiż

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta

€
€
€

Il-paga gross flimkien mal-kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega

EUR · Fix-xahar

Kontribuzzjoni għall-pensjoni fondata (it-II pilastru)
Laħaq l-età tal-pensjoni

Eżenzjoni bażika ta' €776 minflok €700 fix-xahar, u l-ebda primjum tal-assigurazzjoni tal-qgħad tal-impjegat (il-persuna li timpjega xorta tħallas 0.8%).

Eżenzjoni bażika mitluba ma' din il-persuna li timpjega

Jekk le, il-payroll iżomm 22% fuq l-ammont kollu u l-eżenzjoni tiġi lura fid-dikjarazzjoni annwali.

Il-persuna li timpjega trid tħallas mill-inqas it-taxxa soċjali minima

€292.38 fix-xahar (33% ta' €886); japplikaw eċċezzjonijiet eż. għal min jirċievi l-pensjoni tal-istat, studenti, ġenituri ta' wild taħt l-età ta' 3 sena u persuni b'kapaċità tax-xogħol parzjali jew mingħajr kapaċità tax-xogħol.

Għadhom mhumiex inklużi: Tnaqqis fid-dikjarazzjoni annwali (imgħax fuq is-self għad-dar, spejjeż tat-taħriġ, donazzjonijiet); Sitwazzjonijiet ta' taxxa soċjali mnaqqsa (rata ta' 13%, benefiċjarji tal-allowance tal-kapaċità tax-xogħol).

l-Estonja, fix-xahar

Sorsi uffiċjaliRegoli vverifikati: 13 ta’ Ott, 2026

Minn kull 100 tal-paga gross

77.39Paga netta
19.01Taxxa fuq id-dħul
3.60Kontribuzzjonijiet tal-impjegat
+33.80Kontribuzzjonijiet tal-impjegatur, fuq il-paga gross

Mill-100 li jmiss tal-paga gross, 75.19 jaslu għand l-impjegat. L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul (l-Estonja): Rata fissa ta' 22%. Ir-rati marġinali u effettivi huma differenti minnha.

Linji tal-kalkolu, fix-xahar
LinjaRata legaliAmmont
Paga gross€7,000
Primjum tal-assigurazzjoni tal-qgħad1.6%Sors uffiċjali Tax rates1.6%− €112.00
Pensjoni fondata (it-II pilastru)2%Sors uffiċjali Tax rates2%− €140.00
Taxxa fuq id-dħul fuq il-gross bit-tnaqqis tal-primjum tal-qgħad u tat-II pilastru22%Sors uffiċjali Tax rates · Income tax and basic exemption22%− €1,484.56
Eżenzjoni bażika€700 fix-xaharSors uffiċjali Tax rates · Significant tax changes in Estonia from 2026€700 fix-xahar+ €154.00
Paga netta77.39% tal-gross€5,417
Taxxa soċjali33%Sors uffiċjali Social tax33%+ €2,310.00
Primjum tal-assigurazzjoni tal-qgħad (persuna li timpjega)0.8%Sors uffiċjali Tax rates0.8%+ €56.00
Spiża totali tal-persuna li timpjega€9,366

Fejn imorru €9,366 tal-persuna li timpjega

Spiża tal-persuna li timpjega €9,366Kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega €2,366 · 33.80% tal-paga grossPaga gross €7,000Kontribuzzjonijiet tal-impjegat €252 · 3.60% tal-paga grossTaxxa fuq id-dħul €1,331 · 19.01% tal-paga grossPaga netta €5,417 · 77.39% tal-paga gross

Mhux inkluż: Tnaqqis fid-dikjarazzjoni annwali (imgħax fuq is-self għad-dar, spejjeż tat-taħriġ, donazzjonijiet); Sitwazzjonijiet ta' taxxa soċjali mnaqqsa (rata ta' 13%, benefiċjarji tal-allowance tal-kapaċità tax-xogħol).

Kalkolu skont ir-regoli ġenerali, mhux parir individwali dwar it-taxxa.

l-Estonja: il-pagi fl-2026 f'daqqa t'għajn

Munita
EUR
Ħlasijiet tas-salarju fis-sena
12
Paga minima statutorja (full-time, fix-xahar)
€946
L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul
Rata fissa ta' 22%
Kumplessità tal-kalkolu
Baxxa

Mistoqsijiet li jbiddlu r-riżultat

  • Kontribuzzjoni għall-pensjoni fondata (it-II pilastru)
  • Laħaq l-età tal-pensjoni
  • Eżenzjoni bażika mitluba ma' din il-persuna li timpjega
  • Il-persuna li timpjega trid tħallas mill-inqas it-taxxa soċjali minima

Mistoqsijiet frekwenti

l-Estonja: kemm jibqa' minn €7,000 gross fix-xahar wara t-taxxa?

Impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €7,000 gross fix-xahar (l-Estonja) idaħħal madwar €5,417 nett skont ir-regoli tal-2026: €252 imorru għall-kontribuzzjonijiet soċjali tal-impjegat u €1,331 għat-taxxa fuq id-dħul. Il-persuna li timpjega tħallas €2,366 żejda, għalhekk l-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €9,366.

l-Estonja: kemm jiswa impjegat lill-persuna li timpjega?

Fuq salarju gross ta' €7,000 fix-xahar, il-persuna li timpjega tħallas €2,366 f'kontribuzzjonijiet, 33.80% tal-gross, għal spiża totali ta' €9,366.

l-Estonja: liema salarju gross jagħti €2,000 nett?

Għal €2,000 nett fix-xahar, impjegat single jeħtieġ madwar €2,455 gross, li jiswew lill-persuna li timpjega €3,285.

Dawn iċ-ċifri huma eżatti?

Isegwu r-regoli ġenerali tal-2026 (l-Estonja), b'kull rata legali u s-sors tagħha murija linja b'linja. Iċ-ċirkostanzi personali, il-ftehimiet kollettivi u r-rati speċifiċi tal-persuna li timpjega jistgħu jbiddlu r-riżultat, għalhekk qishom bħala stima bir-reqqa, mhux parir individwali dwar it-taxxa.