EUPayConcierge
MT

Malta: €40,000 fis-sena gross → €30,492 nett

Skont ir-regoli tal-2026, impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €40,000 gross fis-sena (Malta) idaħħal €30,492 fis-sena (€2,541 fix-xahar). L-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €42,996 fis-sena.

Kalkolatur tal-pagi għall-UE b'sorsi ċċitati

Kalkulatur tal-paga Malta 2026
Gross, nett jew l-ispiża totali?

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta u aħna nimlew it-tnejn l-oħra, għas-27 Stat Membru kollha, skont ir-regoli tal-2026 ta' kull pajjiż. Kull linja turi r-rata legali tagħha, is-sors tagħha u kemm ġiet ivverifikata.

B'xejn · Mingħajr kont · Regoli datati għal kull pajjiż

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta

€
€
€

Il-paga gross flimkien mal-kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega

EUR · Fis-sena

Unità domestika

Għadhom mhumiex inklużi: Il-bonusijiet statutorji u l-allowances fil-ġimgħa (€512.52 fis-sena) huma meqjusa bħala parti mill-paga gross; huma taxxabbli iżda barra mill-bażi tal-SSC; Regoli għal Individwi Kwalifikati Ħafna (taxxa fissa ta' 15%): il-limitu tas-salarju tal-2026 mhux ikkonfermat; Taxxa finali ta' 10% fuq dħul part-time u għażliet oħra b'rata fissa; Tfal ta' bejn 18 u 23 sena li għadhom jistudjaw (japplikaw it-tabelli tal-familja; issir mistoqsija biss dwar tfal taħt it-18); Kalkolu separat għal koppji miżżewġin (rati għas-single) minflok il-kalkolu konġunt.

Malta, fis-sena

Sorsi uffiċjaliRegoli vverifikati: 13 ta’ Ott, 2026

Minn kull 100 tal-paga gross

76.23Paga netta
16.50Taxxa fuq id-dħul
7.27Kontribuzzjonijiet tal-impjegat
+7.49Kontribuzzjonijiet tal-impjegatur, fuq il-paga gross

Mill-100 li jmiss tal-paga gross, 75.00 jaslu għand l-impjegat. L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul (Malta): 35% 'il fuq minn €60,000. Ir-rati marġinali u effettivi huma differenti minnha.

Linji tal-kalkolu, fis-sena
LinjaRata legaliAmmont
Paga gross€40,000
Sigurtà soċjali Klassi 1, 52 ġimgħa€55.93 fil-ġimgħa (massimu)Sors uffiċjali Social security contributions (Class 1) 2026 · Payroll updates 2026€55.93 fil-ġimgħa (massimu)− €2,908.36
Taxxa fuq id-dħul, rati għas-single25% − €3,400Sors uffiċjali Tax rates for individuals 2026 · Malta personal income tax 2026 – updated tax structure · New tax rates 202625% − €3,400− €6,600.00
Paga netta76.23% tal-gross€30,492
Sigurtà soċjali Klassi 1, sehem il-persuna li timpjega€55.93 fil-ġimgħa (massimu)Sors uffiċjali Social security contributions (Class 1) 2026 · Payroll updates 2026€55.93 fil-ġimgħa (massimu)+ €2,908.36
Fond tal-Maternità€1.68 fil-ġimgħa (massimu)Sors uffiċjali Social security contributions (Class 1) 2026€1.68 fil-ġimgħa (massimu)+ €87.36
Spiża totali tal-persuna li timpjega€42,996

Fejn imorru €42,996 tal-persuna li timpjega

Spiża tal-persuna li timpjega €42,996Kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega €2,996 · 7.49% tal-paga grossPaga gross €40,000Kontribuzzjonijiet tal-impjegat €2,908 · 7.27% tal-paga grossTaxxa fuq id-dħul €6,600 · 16.50% tal-paga grossPaga netta €30,492 · 76.23% tal-paga gross

L-SSC tuża 52 kontribuzzjoni fil-ġimgħa (it-Tnejn fl-2026); xhur b'ħames Tnejn inaqqsu aktar fuq il-payslip.

Is-sena tat-twelid titqies bħala 2026 bit-tnaqqis tal-età (tiddeċiedi l-limitu massimu għal min twieled qabel l-1962).

Mhux inkluż: Il-bonusijiet statutorji u l-allowances fil-ġimgħa (€512.52 fis-sena) huma meqjusa bħala parti mill-paga gross; huma taxxabbli iżda barra mill-bażi tal-SSC; Regoli għal Individwi Kwalifikati Ħafna (taxxa fissa ta' 15%): il-limitu tas-salarju tal-2026 mhux ikkonfermat; Taxxa finali ta' 10% fuq dħul part-time u għażliet oħra b'rata fissa; Tfal ta' bejn 18 u 23 sena li għadhom jistudjaw (japplikaw it-tabelli tal-familja; issir mistoqsija biss dwar tfal taħt it-18); Kalkolu separat għal koppji miżżewġin (rati għas-single) minflok il-kalkolu konġunt.

Kalkolu skont ir-regoli ġenerali, mhux parir individwali dwar it-taxxa.

Malta: il-pagi fl-2026 f'daqqa t'għajn

Munita
EUR
Ħlasijiet tas-salarju fis-sena
12
Paga minima statutorja (full-time, fix-xahar)
€994
L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul
35% 'il fuq minn €60,000
Kumplessità tal-kalkolu
Baxxa

Mistoqsijiet li jbiddlu r-riżultat

  • Unità domestika
  • Tfal dipendenti
  • Id-dħul annwali taxxabbli tal-konjuġi (kalkolu konġunt)
  • Ġenitur waħdu b'kustodja unika tat-tfal

Mistoqsijiet frekwenti

Malta: kemm jibqa' minn €3,000 gross fix-xahar wara t-taxxa?

Impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €3,000 gross fix-xahar (Malta) idaħħal madwar €2,291 nett skont ir-regoli tal-2026: €242 imorru għall-kontribuzzjonijiet soċjali tal-impjegat u €467 għat-taxxa fuq id-dħul. Il-persuna li timpjega tħallas €250 żejda, għalhekk l-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €3,250.

Malta: kemm jiswa impjegat lill-persuna li timpjega?

Fuq salarju gross ta' €3,000 fix-xahar, il-persuna li timpjega tħallas €250 f'kontribuzzjonijiet, 8.32% tal-gross, għal spiża totali ta' €3,250.

Malta: liema salarju gross jagħti €2,000 nett?

Għal €2,000 nett fix-xahar, impjegat single jeħtieġ madwar €2,612 gross, li jiswew lill-persuna li timpjega €2,862.

Dawn iċ-ċifri huma eżatti?

Isegwu r-regoli ġenerali tal-2026 (Malta), b'kull rata legali u s-sors tagħha murija linja b'linja. Iċ-ċirkostanzi personali, il-ftehimiet kollettivi u r-rati speċifiċi tal-persuna li timpjega jistgħu jbiddlu r-riżultat, għalhekk qishom bħala stima bir-reqqa, mhux parir individwali dwar it-taxxa.