Slovakkia: 7000 € bruto → 4666 € neto
2026. aasta reeglite järgi saab lasteta vallaline töötaja, kelle brutopalk on 7000 € kuus (Slovakkia), kätte 4666 €. Tööandja kogukulu on 9534 €.
Allikatega palgakalkulaator ELi jaoks
Palgakalkulaator Slovakkia 2026
Bruto, neto või kogukulu?
Sisestage ükskõik milline kolmest ja me täidame ülejäänud kaks kõigi 27 liikmesriigi jaoks iga riigi 2026. aasta reeglite järgi. Iga rida näitab oma seadusjärgset määra, allikat ja seda, kui põhjalikult seda on kontrollitud.
Tasuta · Kontot pole vaja · Reeglite kuupäev iga riigi juures
Slovakkia, kuus
Igast 100-st brutopalgast
Järgmisest 100-st brutopalgast jõuab töötajani 59,92. Kõrgeim nominaalne tulumaksumäär (Slovakkia): 35% üle 75 010,32 €. Piirmäär ja efektiivne määr erinevad sellest.
| Rida | Seadusjärgne määr | Summa |
|---|---|---|
| Brutopalk | 7000 € | |
| Haiguskindlustus1.4%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 | 1.4% | − 98,00 € |
| Vanaduskindlustus4%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 | 4% | − 280,00 € |
| Töövõimetuskindlustus3%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 | 3% | − 210,00 € |
| Töötuskindlustus1%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 | 1% | − 70,00 € |
| Ravikindlustus, 2026–2027 määr5%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 · Konsolidačný balíček 2026: schválené zmeny | 5% | − 350,00 € |
| Tulumaks summalt (bruto − maksed)19% kuni 43 983,32 €; 25% kuni 60 349,21 €; 30% kuni 75 010,32 €; 35% üle selleAmetlik allikas Výpočet preddavkov na daň – sadzba dane · Tax alert: Konsolidácia 2026 | 19% kuni 43 983,32 €; 25% kuni 60 349,21 €; 30% kuni 75 010,32 €; 35% üle selle | − 1326,23 € |
| Netopalk | 66,65% brutopalgast | 4666 € |
| Haiguskindlustus, tööandja1.4%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 | 1.4% | + 98,00 € |
| Vanaduskindlustus (koos II samba osaga), tööandja14%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 | 14% | + 980,00 € |
| Töövõimetuskindlustus, tööandja3%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 | 3% | + 210,00 € |
| Töötuskindlustus, tööandja0.5%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 | 0.5% | + 35,00 € |
| Lühendatud tööaja toetus, tööandja0.5%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 | 0.5% | + 35,00 € |
| Garantiikindlustus, tööandja0.25%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 | 0.25% | + 17,50 € |
| Solidaarsusreservfond, tööandja4.75%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 | 4.75% | + 332,50 € |
| Õnnetusjuhtumikindlustus (ülempiirita)0.8%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 | 0.8% | + 56,00 € |
| Ravikindlustus, tööandja, 2026–2027 määr11%Teisene allikas Odvody zamestnanca a zamestnávateľa od 1.1.2026 · Konsolidačný balíček 2026: schválené zmeny | 11% | + 770,00 € |
| Tööandja kogukulu | 9534 € |
Kuhu läheb tööandja 9534 €
Ei sisaldu: Abikaasa maksuvaba summa (NČZD na manželku): kuni 5 455,30 € aastas leibkonda kuuluva abikaasa eest, kes hoolitseb lapse eest, saab hooldustoetust, on registreeritud tööotsija või on puudega; Pensionärid (vanaduspensionäridel NČZD-d pole) ja nende maksevabastused; Tervisekindlustusmakse soodustus kuutulule kuni 570 € ja minimaalne tervisekindlustusmakse väga madala palga korral; Pensioni II samba jaotus (netopalka ei muuda).
Arvutus üldreeglite alusel, mitte individuaalne maksunõu.
Slovakkia: palgaarvestus 2026 lühidalt
- Valuuta
- EUR
- Palgamakseid aastas
- 12
- Seadusjärgne miinimumpalk (täistööaeg, kuus)
- 915 €
- Kõrgeim nominaalne tulumaksumäär
- 35% üle 75 010,32 €
- Arvutuse keerukus
- Keskmine
Küsimused, mis muudavad tulemust
- Ülalpeetavad lapsed
- Lapsed vanuses 15–17 (boonus 50 € kuus 100 € asemel)
- Põhitööandja (isiklikku maksuvaba summat, NČZD, taotletakse siin)
- Puudega töötaja (poolitatud ravikindlustusmaksete määrad)
Korduma kippuvad küsimused
Slovakkia: kui palju jääb 7000 € brutopalgast kuus pärast makse alles?
Lasteta vallaline töötaja, kelle brutopalk on 7000 € kuus (Slovakkia), saab 2026. aasta reeglite järgi kätte umbes 4666 €: 1008 € läheb töötaja sotsiaalmakseteks ja 1326 € tulumaksuks. Tööandja maksab lisaks 2534 €, seega on tööandja kogukulu 9534 €.
Slovakkia: kui palju töötaja tööandjale maksma läheb?
Brutopalgalt 7000 € kuus maksab tööandja 2534 € makseid, mis on 36,20% brutopalgast, ja kogukulu on 9534 €.
Slovakkia: milline brutopalk annab 2000 € netopalka?
Et saada kätte 2000 € kuus, vajab vallaline töötaja umbes 2766 € brutopalka, mis maksab tööandjale 3767 €.
Kas need arvud on täpsed?
Need järgivad 2026. aasta üldreegleid (Slovakkia) ning iga seadusjärgne määr ja selle allikas on näidatud rea kaupa. Isiklikud asjaolud, kollektiivlepingud ja tööandjapõhised määrad võivad tulemust muuta, seega käsitlege neid hoolika hinnanguna, mitte individuaalse maksunõuna.