EUPayConcierge
HR

Irska: 10.000 € bruto → 6.162 € neto

Prema pravilima za 2026. zaposlenik samac bez djece s bruto plaćom od 10.000 € mjesečno (Irska) prima 6.162 €. Ukupni trošak poslodavca iznosi 11.140 €.

Kalkulator plaća za EU s navedenim izvorima

Kalkulator plaće Irska 2026
Bruto, neto ili ukupni trošak?

Upišite bilo koji od tri iznosa, a mi ćemo izračunati preostala dva, za svih 27 država članica, prema pravilima svake države za 2026. Svaka stavka navodi zakonsku stopu, njezin izvor i koliko je temeljito provjerena.

Besplatno · Bez računa · Pravila datirana za svaku državu

Upišite bilo koji od tri iznosa

€
€
€

Bruto plaća plus doprinosi poslodavca

EUR · Mjesečno

Kućanstvo

Automatsko uključivanje primjenjuje se od 23. do 60. godine.

Odbitak od 20% plaćene najamnine, do 1.000 € (2.000 € za par).

Automatski uključen u MyFutureFund (bez druge mirovine preko poslodavca)

Primjenjuje se od 1. siječnja 2026. na zaposlenike od 23 do 60 godina s primanjima od 20.000 €+ bez mirovine preko poslodavca; nakon 6 mjeseci možete istupiti.

Još nije uključeno: Snižene stope USC-a za nositelje zdravstvene iskaznice i osobe od 70+ godina; Dobne granice oslobođenja od poreza na dohodak i odbitak za dob (65+); Ostali porezni odbici (njegovatelj u kući, dijete nesposobno za rad, zdravstveni troškovi, uzdržavani srodnik); Special Assignee Relief Programme (SARP) i Foreign Earnings Deduction.

Irska, mjesečno

Službeni izvoriPravila provjerena 13. lis 2026.

Od svakih 100 bruto plaće

61,62Neto plaća
34,03Porez na dohodak
4,35Doprinosi zaposlenika
+11,40Doprinosi poslodavca, povrh bruto plaće

Od sljedećih 100 bruto, 47,65 stiže do zaposlenika. Najviša nominalna stopa poreza na dohodak (Irska): 40% iznad 44.000 € (samac), plus USC do 8%. Granična i efektivna stopa razlikuju se od nje.

Stavke izračuna, mjesečno
StavkaZakonska stopaIznos
Bruto plaća10.000 €
PRSI razred A, zaposlenik (na cijelu plaću)4.35%Službeni izvor PRSI Class A rates (to 30 Sep 2026 and from 1 Oct 2026) · PRSI rate changes effective 1 October 20264.35%− 435,00 €
Porez na dohodak20% do 44.000 €, 40% iznadSlužbeni izvor Tax rates, bands and reliefs20% do 44.000 €, 40% iznad− 3.266,67 €
Porezni odbici (osobni, za zaposlenike), nepovratni€2,000 + €2,000Službeni izvor Tax rates, bands and reliefs€2,000 + €2,000+ 333,33 €
Universal Social Charge (USC)0,5% do 12.012 €, 2% do 28.700 €, 3% do 70.044 €, 8% iznadSlužbeni izvor USC standard rates and thresholds · Universal Social Charge: total income over €13,0000,5% do 12.012 €, 2% do 28.700 €, 3% do 70.044 €, 8% iznad− 469,22 €
Neto plaća61,62 % bruto iznosa6.162 €
PRSI, poslodavac (tjedna plaća iznad 552 €)11.4%Službeni izvor PRSI Class A rates (to 30 Sep 2026 and from 1 Oct 2026) · PRSI rate changes effective 1 October 202611.4%+ 1.140,00 €
Trošak poslodavca11.140 €

Kamo odlazi 11.140 € poslodavca

Trošak poslodavca 11.140 €Doprinosi poslodavca 1.140 € · 11,40 % bruto plaćeBruto plaća 10.000 €Doprinosi zaposlenika 435 € · 4,35 % bruto plaćePorez na dohodak 3.403 € · 34,03 % bruto plaćeNeto plaća 6.162 € · 61,62 % bruto plaće

Pragovi PRSI-ja primjenjuju se na tjedni ekvivalent plaće (godišnje ÷ 52).

Minimalna plaća prikazana kao 14,15 € po satu × 39 sati tjedno.

Nije uključeno: Snižene stope USC-a za nositelje zdravstvene iskaznice i osobe od 70+ godina; Dobne granice oslobođenja od poreza na dohodak i odbitak za dob (65+); Ostali porezni odbici (njegovatelj u kući, dijete nesposobno za rad, zdravstveni troškovi, uzdržavani srodnik); Special Assignee Relief Programme (SARP) i Foreign Earnings Deduction.

Izračun prema općim pravilima, a ne individualni porezni savjet.

Obračun plaća – Irska 2026. ukratko

Valuta
EUR
Broj isplata plaće godišnje
12
Zakonska minimalna plaća (puno radno vrijeme, mjesečno)
2.391 €
Najviša nominalna stopa poreza na dohodak
40% iznad 44.000 € (samac), plus USC do 8%
Složenost izračuna
Srednja

Pitanja koja mijenjaju rezultat

  • Kućanstvo
  • Uzdržavana djeca
  • Vaša dob
  • Godišnji bruto dohodak bračnog ili životnog partnera (€)
  • Godišnja najamnina koju plaćate za svoj dom (€), za Rent Tax Credit
  • Automatski uključen u MyFutureFund (bez druge mirovine preko poslodavca)

Česta pitanja

Koliko je 10.000 € bruto mjesečno nakon poreza (Irska)?

Zaposlenik samac bez djece s bruto plaćom od 10.000 € mjesečno (Irska) prema pravilima za 2026. prima oko 6.162 € neto: 435 € odlazi na doprinose zaposlenika, a 3.403 € na porez na dohodak. Poslodavac povrh toga plaća 1.140 €, pa je ukupni trošak poslodavca 11.140 €.

Koliko zaposlenik stoji poslodavca (Irska)?

Na bruto plaću od 10.000 € mjesečno poslodavac plaća 1.140 € doprinosa, odnosno 11,40 % bruto iznosa, što daje ukupni trošak od 11.140 €.

Koja bruto plaća daje 2.000 € neto (Irska)?

Za 2.000 € neto mjesečno zaposleniku samcu treba oko 2.243 € bruto, što poslodavca stoji 2.448 €.

Jesu li ovi iznosi točni?

Slijede opća pravila za 2026. (Irska), a svaka zakonska stopa i njezin izvor prikazani su stavku po stavku. Osobne okolnosti, kolektivni ugovori i stope specifične za poslodavca mogu promijeniti rezultat, pa ih smatrajte pažljivom procjenom, a ne individualnim poreznim savjetom.