EUPayConcierge
HR

Malta: 1.200 € bruto → 1.050 € neto

Prema pravilima za 2026. zaposlenik samac bez djece s bruto plaćom od 1.200 € mjesečno (Malta) prima 1.050 €. Ukupni trošak poslodavca iznosi 1.324 €.

Kalkulator plaća za EU s navedenim izvorima

Kalkulator plaće Malta 2026
Bruto, neto ili ukupni trošak?

Upišite bilo koji od tri iznosa, a mi ćemo izračunati preostala dva, za svih 27 država članica, prema pravilima svake države za 2026. Svaka stavka navodi zakonsku stopu, njezin izvor i koliko je temeljito provjerena.

Besplatno · Bez računa · Pravila datirana za svaku državu

Upišite bilo koji od tri iznosa

€
€
€

Bruto plaća plus doprinosi poslodavca

EUR · Mjesečno

Kućanstvo

Još nije uključeno: Zakonski bonusi i tjedni dodaci (512,52 € godišnje) smatraju se dijelom bruta; oporezivi su, ali izvan osnovice SSC-a; Highly Skilled Individuals Rules (jedinstveni porez od 15%): prag plaće za 2026. nije potvrđen; Konačni porez od 10% na dohodak od nepunog radnog vremena i druge paušalne mogućnosti; Djeca od 18 do 23 godine još na školovanju (primjenjuju se obiteljske tablice; pitamo samo za djecu mlađu od 18); Zasebni izračun za bračne parove (stope za samce) umjesto zajedničkog.

Malta, mjesečno

Službeni izvoriPravila provjerena 13. lis 2026.

Od svakih 100 bruto plaće

87,50Neto plaća
2,50Porez na dohodak
10,00Doprinosi zaposlenika
+10,30Doprinosi poslodavca, povrh bruto plaće

Od sljedećih 100 bruto, 75,00 stiže do zaposlenika. Najviša nominalna stopa poreza na dohodak (Malta): 35% iznad 60.000 €. Granična i efektivna stopa razlikuju se od nje.

Stavke izračuna, mjesečno
StavkaZakonska stopaIznos
Bruto plaća1.200 €
Socijalno osiguranje razreda 1, 52 tjedna10% osnovne tjedne plaćeSlužbeni izvor Social security contributions (Class 1) 2026 · Payroll updates 202610% osnovne tjedne plaće− 120,00 €
Porez na dohodak, stope za samce15% − €1,800Službeni izvor Tax rates for individuals 2026 · Malta personal income tax 2026 – updated tax structure · New tax rates 202615% − €1,800− 30,00 €
Neto plaća87,50 % bruto iznosa1.050 €
Socijalno osiguranje razreda 1, udio poslodavca10% osnovne tjedne plaćeSlužbeni izvor Social security contributions (Class 1) 2026 · Payroll updates 202610% osnovne tjedne plaće+ 120,00 €
Fond za majčinstvo0,3% osnovne tjedne plaćeSlužbeni izvor Social security contributions (Class 1) 20260,3% osnovne tjedne plaće+ 3,60 €
Trošak poslodavca1.324 €

Kamo odlazi 1.324 € poslodavca

Trošak poslodavca 1.324 €Doprinosi poslodavca 124 € · 10,30 % bruto plaćeBruto plaća 1.200 €Doprinosi zaposlenika 120 € · 10,00 % bruto plaćePorez na dohodak 30 € · 2,50 % bruto plaćeNeto plaća 1.050 € · 87,50 % bruto plaće

SSC koristi 52 tjedna doprinosa (ponedjeljci u 2026.); u mjesecima s pet ponedjeljaka na platnoj listi odbija se više.

Godina rođenja uzima se kao 2026 minus dob (određuje gornju granicu za rođene prije 1962.).

Nije uključeno: Zakonski bonusi i tjedni dodaci (512,52 € godišnje) smatraju se dijelom bruta; oporezivi su, ali izvan osnovice SSC-a; Highly Skilled Individuals Rules (jedinstveni porez od 15%): prag plaće za 2026. nije potvrđen; Konačni porez od 10% na dohodak od nepunog radnog vremena i druge paušalne mogućnosti; Djeca od 18 do 23 godine još na školovanju (primjenjuju se obiteljske tablice; pitamo samo za djecu mlađu od 18); Zasebni izračun za bračne parove (stope za samce) umjesto zajedničkog.

Izračun prema općim pravilima, a ne individualni porezni savjet.

Obračun plaća – Malta 2026. ukratko

Valuta
EUR
Broj isplata plaće godišnje
12
Zakonska minimalna plaća (puno radno vrijeme, mjesečno)
994 €
Najviša nominalna stopa poreza na dohodak
35% iznad 60.000 €
Složenost izračuna
Niska

Pitanja koja mijenjaju rezultat

  • Kućanstvo
  • Uzdržavana djeca
  • Godišnji oporezivi dohodak bračnog druga (zajednički izračun)
  • Samohrani roditelj s isključivim skrbništvom nad djecom

Česta pitanja

Koliko je 1.200 € bruto mjesečno nakon poreza (Malta)?

Zaposlenik samac bez djece s bruto plaćom od 1.200 € mjesečno (Malta) prema pravilima za 2026. prima oko 1.050 € neto: 120 € odlazi na doprinose zaposlenika, a 30 € na porez na dohodak. Poslodavac povrh toga plaća 124 €, pa je ukupni trošak poslodavca 1.324 €.

Koliko zaposlenik stoji poslodavca (Malta)?

Na bruto plaću od 1.200 € mjesečno poslodavac plaća 124 € doprinosa, odnosno 10,30 % bruto iznosa, što daje ukupni trošak od 1.324 €.

Koja bruto plaća daje 2.000 € neto (Malta)?

Za 2.000 € neto mjesečno zaposleniku samcu treba oko 2.612 € bruto, što poslodavca stoji 2.862 €.

Jesu li ovi iznosi točni?

Slijede opća pravila za 2026. (Malta), a svaka zakonska stopa i njezin izvor prikazani su stavku po stavku. Osobne okolnosti, kolektivni ugovori i stope specifične za poslodavca mogu promijeniti rezultat, pa ih smatrajte pažljivom procjenom, a ne individualnim poreznim savjetom.