EUPayConcierge
HR

Malta: 7.000 € neto → 9.937 € bruto

Da bi prema pravilima za 2026. primao 7.000 € neto mjesečno (Malta), zaposlenik samac bez djece treba bruto plaću od 9.937 €. Ukupni trošak poslodavca iznosi 10.187 €.

Kalkulator plaća za EU s navedenim izvorima

Kalkulator plaće Malta 2026
Bruto, neto ili ukupni trošak?

Upišite bilo koji od tri iznosa, a mi ćemo izračunati preostala dva, za svih 27 država članica, prema pravilima svake države za 2026. Svaka stavka navodi zakonsku stopu, njezin izvor i koliko je temeljito provjerena.

Besplatno · Bez računa · Pravila datirana za svaku državu

Upišite bilo koji od tri iznosa

€
€
€

Bruto plaća plus doprinosi poslodavca

EUR · Mjesečno

Kućanstvo

Još nije uključeno: Zakonski bonusi i tjedni dodaci (512,52 € godišnje) smatraju se dijelom bruta; oporezivi su, ali izvan osnovice SSC-a; Highly Skilled Individuals Rules (jedinstveni porez od 15%): prag plaće za 2026. nije potvrđen; Konačni porez od 10% na dohodak od nepunog radnog vremena i druge paušalne mogućnosti; Djeca od 18 do 23 godine još na školovanju (primjenjuju se obiteljske tablice; pitamo samo za djecu mlađu od 18); Zasebni izračun za bračne parove (stope za samce) umjesto zajedničkog.

Malta, mjesečno

Službeni izvoriPravila provjerena 13. lis 2026.

Od svakih 100 bruto plaće

70,44Neto plaća
27,12Porez na dohodak
2,44Doprinosi zaposlenika
+2,51Doprinosi poslodavca, povrh bruto plaće

Od sljedećih 100 bruto, 65,00 stiže do zaposlenika. Najviša nominalna stopa poreza na dohodak (Malta): 35% iznad 60.000 €. Granična i efektivna stopa razlikuju se od nje.

Stavke izračuna, mjesečno
StavkaZakonska stopaIznos
Bruto plaća9.937 €
Socijalno osiguranje razreda 1, 52 tjedna55,93 € tjedno (najviše)Službeni izvor Social security contributions (Class 1) 2026 · Payroll updates 202655,93 € tjedno (najviše)− 242,36 €
Porez na dohodak, stope za samce35% − €9,400Službeni izvor Tax rates for individuals 2026 · Malta personal income tax 2026 – updated tax structure · New tax rates 202635% − €9,400− 2.694,61 €
Neto plaća70,44 % bruto iznosa7.000 €
Socijalno osiguranje razreda 1, udio poslodavca55,93 € tjedno (najviše)Službeni izvor Social security contributions (Class 1) 2026 · Payroll updates 202655,93 € tjedno (najviše)+ 242,36 €
Fond za majčinstvo1,68 € tjedno (najviše)Službeni izvor Social security contributions (Class 1) 20261,68 € tjedno (najviše)+ 7,28 €
Trošak poslodavca10.187 €

Kamo odlazi 10.187 € poslodavca

Trošak poslodavca 10.187 €Doprinosi poslodavca 250 € · 2,51 % bruto plaćeBruto plaća 9.937 €Doprinosi zaposlenika 242 € · 2,44 % bruto plaćePorez na dohodak 2.695 € · 27,12 % bruto plaćeNeto plaća 7.000 € · 70,44 % bruto plaće

SSC koristi 52 tjedna doprinosa (ponedjeljci u 2026.); u mjesecima s pet ponedjeljaka na platnoj listi odbija se više.

Godina rođenja uzima se kao 2026 minus dob (određuje gornju granicu za rođene prije 1962.).

Nije uključeno: Zakonski bonusi i tjedni dodaci (512,52 € godišnje) smatraju se dijelom bruta; oporezivi su, ali izvan osnovice SSC-a; Highly Skilled Individuals Rules (jedinstveni porez od 15%): prag plaće za 2026. nije potvrđen; Konačni porez od 10% na dohodak od nepunog radnog vremena i druge paušalne mogućnosti; Djeca od 18 do 23 godine još na školovanju (primjenjuju se obiteljske tablice; pitamo samo za djecu mlađu od 18); Zasebni izračun za bračne parove (stope za samce) umjesto zajedničkog.

Izračun prema općim pravilima, a ne individualni porezni savjet.

Obračun plaća – Malta 2026. ukratko

Valuta
EUR
Broj isplata plaće godišnje
12
Zakonska minimalna plaća (puno radno vrijeme, mjesečno)
994 €
Najviša nominalna stopa poreza na dohodak
35% iznad 60.000 €
Složenost izračuna
Niska

Pitanja koja mijenjaju rezultat

  • Kućanstvo
  • Uzdržavana djeca
  • Godišnji oporezivi dohodak bračnog druga (zajednički izračun)
  • Samohrani roditelj s isključivim skrbništvom nad djecom

Česta pitanja

Koliko je 3.000 € bruto mjesečno nakon poreza (Malta)?

Zaposlenik samac bez djece s bruto plaćom od 3.000 € mjesečno (Malta) prema pravilima za 2026. prima oko 2.291 € neto: 242 € odlazi na doprinose zaposlenika, a 467 € na porez na dohodak. Poslodavac povrh toga plaća 250 €, pa je ukupni trošak poslodavca 3.250 €.

Koliko zaposlenik stoji poslodavca (Malta)?

Na bruto plaću od 3.000 € mjesečno poslodavac plaća 250 € doprinosa, odnosno 8,32 % bruto iznosa, što daje ukupni trošak od 3.250 €.

Koja bruto plaća daje 2.000 € neto (Malta)?

Za 2.000 € neto mjesečno zaposleniku samcu treba oko 2.612 € bruto, što poslodavca stoji 2.862 €.

Jesu li ovi iznosi točni?

Slijede opća pravila za 2026. (Malta), a svaka zakonska stopa i njezin izvor prikazani su stavku po stavku. Osobne okolnosti, kolektivni ugovori i stope specifične za poslodavca mogu promijeniti rezultat, pa ih smatrajte pažljivom procjenom, a ne individualnim poreznim savjetom.