EUPayConcierge
MT

Ċipru: €35,000 fis-sena gross → €29,194 nett

Skont ir-regoli tal-2026, impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €35,000 gross fis-sena (Ċipru) idaħħal €29,194 fis-sena (€2,433 fix-xahar). L-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €40,390 fis-sena.

Kalkolatur tal-pagi għall-UE b'sorsi ċċitati

Kalkulatur tal-paga Ċipru 2026
Gross, nett jew l-ispiża totali?

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta u aħna nimlew it-tnejn l-oħra, għas-27 Stat Membru kollha, skont ir-regoli tal-2026 ta' kull pajjiż. Kull linja turi r-rata legali tagħha, is-sors tagħha u kemm ġiet ivverifikata.

B'xejn · Mingħajr kont · Regoli datati għal kull pajjiż

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta

€
€
€

Il-paga gross flimkien mal-kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega

EUR · Fis-sena

Eżenzjoni tal-impjieg għal residenti ġodda

Il-kundizzjonijiet tal-eliġibbiltà mhumiex iċċekkjati lil hinn mil-limiti tal-paga.

Għadhom mhumiex inklużi: Ħelsien għall-kera jew l-imgħax fuq is-self għad-dar (sa €2,000), ħelsien għat-titjib enerġetiku/vettura elettrika (sa €1,000) u ħelsien għall-assigurazzjoni kontra d-diżastri; Tnaqqis għall-fond ta' providenza, fond mediku u assigurazzjoni tal-ħajja (fil-limitu ta' 1/5); It-13-il salarju: inkludih fil-paga gross annwali (il-kontribuzzjonijiet hawn jużaw il-limitu massimu annwali); It-tfal ta' bejn 18 u 24 sena f'edukazzjoni full-time jew fis-servizz tal-Gwardja Nazzjonali jikkwalifikaw ukoll għat-tnaqqis għat-tfal; Kontribuzzjoni għall-Fond Ċentrali tal-Vaganzi għall-persuna li timpjega li mhuwiex eżentat.

Ċipru, fis-sena

Sorsi uffiċjali u sekondarjiRegoli vverifikati: 13 ta’ Ott, 2026

Minn kull 100 tal-paga gross

83.41Paga netta
5.14Taxxa fuq id-dħul
11.45Kontribuzzjonijiet tal-impjegat
+15.40Kontribuzzjonijiet tal-impjegatur, fuq il-paga gross

Mill-100 li jmiss tal-paga gross, 70.84 jaslu għand l-impjegat. L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul (Ċipru): 35% 'il fuq minn €72,000. Ir-rati marġinali u effettivi huma differenti minnha.

Linji tal-kalkolu, fis-sena
LinjaRata legaliAmmont
Paga gross€35,000
Assigurazzjoni soċjali8.8%Sors sekondarju Maximum insurable earnings 2026 · Tax Facts & Figures 2026 – Cyprus8.8%− €3,080.00
Sistema Ġenerali tal-Kura tas-Saħħa (GESY)2.65%Sors sekondarju Tax Facts & Figures 2026 – Cyprus2.65%− €927.50
Taxxa fuq id-dħul (wara l-kontribuzzjonijiet, deduċibbli sa 1/5 tad-dħul)0% sa €22,000; 20% / 25% / 30% / 35%Sors sekondarju PwC Worldwide Tax Summaries, Cyprus (rates) · Cyprus tax reform effective 1 January 2026 · Tax Facts & Figures 2026 – Cyprus0% sa €22,000; 20% / 25% / 30% / 35%− €1,798.50
Paga netta83.41% tal-gross€29,194
Assigurazzjoni soċjali (persuna li timpjega)8.8%Sors sekondarju Maximum insurable earnings 20268.8%+ €3,080.00
Fond tal-Koeżjoni Soċjali (mingħajr limitu massimu)2%Sors sekondarju Maximum insurable earnings 20262%+ €700.00
Fond tar-Ridondanza1.2%Sors sekondarju Maximum insurable earnings 20261.2%+ €420.00
Żvilupp tar-Riżorsi Umani (HRDA)0.5%Sors sekondarju Maximum insurable earnings 20260.5%+ €175.00
Sistema Ġenerali tal-Kura tas-Saħħa (persuna li timpjega)2.9%Sors sekondarju Tax Facts & Figures 2026 – Cyprus2.9%+ €1,015.00
Spiża totali tal-persuna li timpjega€40,390

Fejn imorru €40,390 tal-persuna li timpjega

Spiża tal-persuna li timpjega €40,390Kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega €5,390 · 15.40% tal-paga grossPaga gross €35,000Kontribuzzjonijiet tal-impjegat €4,008 · 11.45% tal-paga grossTaxxa fuq id-dħul €1,799 · 5.14% tal-paga grossPaga netta €29,194 · 83.41% tal-paga gross

Paga minima ta' €1,088 fix-xahar wara 6 xhur mal-istess persuna li timpjega (€979 qabel).

Mhux inkluż: Ħelsien għall-kera jew l-imgħax fuq is-self għad-dar (sa €2,000), ħelsien għat-titjib enerġetiku/vettura elettrika (sa €1,000) u ħelsien għall-assigurazzjoni kontra d-diżastri; Tnaqqis għall-fond ta' providenza, fond mediku u assigurazzjoni tal-ħajja (fil-limitu ta' 1/5); It-13-il salarju: inkludih fil-paga gross annwali (il-kontribuzzjonijiet hawn jużaw il-limitu massimu annwali); It-tfal ta' bejn 18 u 24 sena f'edukazzjoni full-time jew fis-servizz tal-Gwardja Nazzjonali jikkwalifikaw ukoll għat-tnaqqis għat-tfal; Kontribuzzjoni għall-Fond Ċentrali tal-Vaganzi għall-persuna li timpjega li mhuwiex eżentat.

Kalkolu skont ir-regoli ġenerali, mhux parir individwali dwar it-taxxa.

Ċipru: il-pagi fl-2026 f'daqqa t'għajn

Munita
EUR
Ħlasijiet tas-salarju fis-sena
12
Paga minima statutorja (full-time, fix-xahar)
€1,088
L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul
35% 'il fuq minn €72,000
Kumplessità tal-kalkolu
Medja

Mistoqsijiet li jbiddlu r-riżultat

  • Tfal dipendenti
  • Id-dħul totali tal-familja għas-sena (€, 0 = dan is-salarju biss)
  • Ġenitur waħdu jew ġenitur b'kustodja sħiħa
  • Eżenzjoni tal-impjieg għal residenti ġodda

Mistoqsijiet frekwenti

Ċipru: kemm jibqa' minn €3,000 gross fix-xahar wara t-taxxa?

Impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €3,000 gross fix-xahar (Ċipru) idaħħal madwar €2,492 nett skont ir-regoli tal-2026: €344 imorru għall-kontribuzzjonijiet soċjali tal-impjegat u €165 għat-taxxa fuq id-dħul. Il-persuna li timpjega tħallas €462 żejda, għalhekk l-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €3,462.

Ċipru: kemm jiswa impjegat lill-persuna li timpjega?

Fuq salarju gross ta' €3,000 fix-xahar, il-persuna li timpjega tħallas €462 f'kontribuzzjonijiet, 15.40% tal-gross, għal spiża totali ta' €3,462.

Ċipru: liema salarju gross jagħti €2,000 nett?

Għal €2,000 nett fix-xahar, impjegat single jeħtieġ madwar €2,306 gross, li jiswew lill-persuna li timpjega €2,661.

Dawn iċ-ċifri huma eżatti?

Isegwu r-regoli ġenerali tal-2026 (Ċipru), b'kull rata legali u s-sors tagħha murija linja b'linja. Iċ-ċirkostanzi personali, il-ftehimiet kollettivi u r-rati speċifiċi tal-persuna li timpjega jistgħu jbiddlu r-riżultat, għalhekk qishom bħala stima bir-reqqa, mhux parir individwali dwar it-taxxa.