EUPayConcierge
MT

l-Ungerija: HUF 1,000,000 gross → HUF 665,000 nett

Skont ir-regoli tal-2026, impjegat single mingħajr tfal li jaqla' HUF 1,000,000 gross fix-xahar (l-Ungerija) idaħħal HUF 665,000. L-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija HUF 1,130,000.

Kalkolatur tal-pagi għall-UE b'sorsi ċċitati

Kalkulatur tal-paga l-Ungerija 2026
Gross, nett jew l-ispiża totali?

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta u aħna nimlew it-tnejn l-oħra, għas-27 Stat Membru kollha, skont ir-regoli tal-2026 ta' kull pajjiż. Kull linja turi r-rata legali tagħha, is-sors tagħha u kemm ġiet ivverifikata.

B'xejn · Mingħajr kont · Regoli datati għal kull pajjiż

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta

HUF
HUF
HUF

Il-paga gross flimkien mal-kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega

HUF · Fix-xahar

1 EUR = 364.3100 HUF · rata maħżuna (il-feed tal-BĊE mhux disponibbli)

Unità domestika
Eżenzjoni mit-taxxa fuq id-dħul għall-ommijiet

Il-pagi huma kompletament eżenti mit-taxxa fuq id-dħul ta' 15%, mingħajr limitu massimu. Il-kontribuzzjoni ta' 18.5% xorta hija dovuta; l-allowance tal-familja mbagħad titpoġġa kontriha.

L-impjegat għandu diżabilità severa (allowance personali)

Inaqqas il-bażi taxxabbli b'HUF 107,600 fix-xahar (terz tal-paga minima).

Għadhom mhumiex inklużi: Qsim tal-allowance tal-familja ma' konjuġi jew sieħeb (il-kalkolatur jagħti l-allowance kollha lil dan l-impjegat); Allowance għall-ewwel żwieġ; Eżenzjonijiet tas-szocho tal-persuna li timpjega.

l-Ungerija, fix-xahar

Sorsi uffiċjali u sekondarjiRegoli vverifikati: 13 ta’ Ott, 2026

Minn kull 100 tal-paga gross

66.50Paga netta
15.00Taxxa fuq id-dħul
18.50Kontribuzzjonijiet tal-impjegat
+13.00Kontribuzzjonijiet tal-impjegatur, fuq il-paga gross

Mill-100 li jmiss tal-paga gross, 66.50 jaslu għand l-impjegat. L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul (l-Ungerija): Rata fissa ta' 15%. Ir-rati marġinali u effettivi huma differenti minnha.

Linji tal-kalkolu, fix-xahar
LinjaRata legaliAmmont
Paga grossHUF 1,000,000
Kontribuzzjoni tas-sigurtà soċjali (TB): pensjoni, saħħa, suq tax-xogħol18.5%Sors sekondarju PwC Worldwide Tax Summaries, Hungary18.5%− HUF 185,000.00
Taxxa fuq id-dħul personali fuq il-gross (il-kontribuzzjonijiet mhumiex deduċibbli)15%Sors sekondarju PwC Worldwide Tax Summaries, Hungary (taxes on personal income)15%− HUF 150,000.00
Paga netta66.50% tal-grossHUF 665,000
Taxxa tal-kontribuzzjoni soċjali (szocho)13%Sors sekondarju PwC Worldwide Tax Summaries, Hungary13%+ HUF 130,000.00
Spiża totali tal-persuna li timpjegaHUF 1,130,000

Fejn imorru HUF 1,130,000 tal-persuna li timpjega

Spiża tal-persuna li timpjega HUF 1,130,000Kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega HUF 130,000 · 13.00% tal-paga grossPaga gross HUF 1,000,000Kontribuzzjonijiet tal-impjegat HUF 185,000 · 18.50% tal-paga grossTaxxa fuq id-dħul HUF 150,000 · 15.00% tal-paga grossPaga netta HUF 665,000 · 66.50% tal-paga gross

Mhux inkluż: Qsim tal-allowance tal-familja ma' konjuġi jew sieħeb (il-kalkolatur jagħti l-allowance kollha lil dan l-impjegat); Allowance għall-ewwel żwieġ; Eżenzjonijiet tas-szocho tal-persuna li timpjega.

Kalkolu skont ir-regoli ġenerali, mhux parir individwali dwar it-taxxa.

l-Ungerija: il-pagi fl-2026 f'daqqa t'għajn

Munita
HUF
Ħlasijiet tas-salarju fis-sena
12
Paga minima statutorja (full-time, fix-xahar)
HUF 322,800
L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul
Rata fissa ta' 15%
Kumplessità tal-kalkolu
Baxxa

Mistoqsijiet li jbiddlu r-riżultat

  • Unità domestika
  • Tfal dipendenti
  • Tfal morda b'mod permanenti jew b'diżabilità severa
  • Eżenzjoni mit-taxxa fuq id-dħul għall-ommijiet
  • L-impjegat għandu diżabilità severa (allowance personali)

Mistoqsijiet frekwenti

l-Ungerija: kemm jibqa' minn HUF 1,000,000 gross fix-xahar wara t-taxxa?

Impjegat single mingħajr tfal li jaqla' HUF 1,000,000 gross fix-xahar (l-Ungerija) idaħħal madwar HUF 665,000 nett skont ir-regoli tal-2026: HUF 185,000 imorru għall-kontribuzzjonijiet soċjali tal-impjegat u HUF 150,000 għat-taxxa fuq id-dħul. Il-persuna li timpjega tħallas HUF 130,000 żejda, għalhekk l-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija HUF 1,130,000.

l-Ungerija: kemm jiswa impjegat lill-persuna li timpjega?

Fuq salarju gross ta' HUF 1,000,000 fix-xahar, il-persuna li timpjega tħallas HUF 130,000 f'kontribuzzjonijiet, 13.00% tal-gross, għal spiża totali ta' HUF 1,130,000.

l-Ungerija: liema salarju gross jagħti HUF 728,600 nett?

Għal HUF 728,600 nett fix-xahar, impjegat single jeħtieġ madwar HUF 1,095,639 gross, li jiswew lill-persuna li timpjega HUF 1,238,072.

Dawn iċ-ċifri huma eżatti?

Isegwu r-regoli ġenerali tal-2026 (l-Ungerija), b'kull rata legali u s-sors tagħha murija linja b'linja. Iċ-ċirkostanzi personali, il-ftehimiet kollettivi u r-rati speċifiċi tal-persuna li timpjega jistgħu jbiddlu r-riżultat, għalhekk qishom bħala stima bir-reqqa, mhux parir individwali dwar it-taxxa.