EUPayConcierge
MT

Spanja: €1,000 gross → €935 nett

Skont ir-regoli tal-2026, impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €1,000 gross fix-xahar (Spanja) idaħħal €935. L-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €1,322.

Kalkolatur tal-pagi għall-UE b'sorsi ċċitati

Kalkulatur tal-paga Spanja 2026
Gross, nett jew l-ispiża totali?

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta u aħna nimlew it-tnejn l-oħra, għas-27 Stat Membru kollha, skont ir-regoli tal-2026 ta' kull pajjiż. Kull linja turi r-rata legali tagħha, is-sors tagħha u kemm ġiet ivverifikata.

B'xejn · Mingħajr kont · Regoli datati għal kull pajjiż

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta

€
€
€

Il-paga gross flimkien mal-kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega

EUR · Fix-xahar

Unità domestika
Tip ta' kuntratt
Grupp tal-kontribuzzjoni tas-sigurtà soċjali
Diżabilità tal-impjegat
Biddel ir-residenza għal dan l-impjieg (mobbiltà ġeografika, +€2,000 spejjeż)

Għadhom mhumiex inklużi: Komunitajiet awtonomi minbarra Madrid (l-iskali tagħhom tal-2026 għadhom mingħajr sors); Il-Pajjiż Bask u Navarra (sistemi tat-taxxa forali separati); Dikjarazzjoni konġunta meta ż-żewġ konjuġi jaqilgħu, u krediti tat-taxxa reġjonali (kera, kura tat-tfal, twelid, eċċ.); Liġi Beckham (rata fissa ta' 24% għall-impatrijati); Axxendenti dipendenti, diżabilità tad-dixxendenti u tnaqqis għall-maternità; Primjums tal-inċidenti (AT/EP) għal xogħol li mhuwiex tal-uffiċċju.

Spanja, fix-xahar

Sorsi uffiċjaliRegoli vverifikati: 13 ta’ Ott, 2026

Dan huwa taħt il-paga minima full-time (Spanja) ta' €1,221 fix-xahar, għalhekk huwa kkalkulat bħala paga part-time.

Minn kull 100 tal-paga gross

93.50Paga netta
0.00Taxxa fuq id-dħul
6.50Kontribuzzjonijiet tal-impjegat
+32.15Kontribuzzjonijiet tal-impjegatur, fuq il-paga gross

Mill-100 li jmiss tal-paga gross, 93.50 jaslu għand l-impjegat. L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul (Spanja): 45% 'il fuq minn €300,000 (stat 24.5% + Madrid 20.5%). Ir-rati marġinali u effettivi huma differenti minnha.

Linji tal-kalkolu, fix-xahar
LinjaRata legaliAmmont
Paga gross€1,000
Kontinġenzi komuni4.70%Sors uffiċjali Orden PJC/297/2026 (cotización 2026) · Resumen Orden PJC/297/20264.70%− €47.00
Mekkaniżmu tal-ekwità bejn il-ġenerazzjonijiet (MEI)0.15%Sors uffiċjali Orden PJC/297/2026 (cotización 2026) · Resumen Orden PJC/297/20260.15%− €1.50
Qgħad (permanenti)1.55%Sors uffiċjali Orden PJC/297/2026 (cotización 2026) · Resumen Orden PJC/297/20261.55%− €15.50
Taħriġ vokazzjonali0.10%Sors uffiċjali Orden PJC/297/2026 (cotización 2026) · Resumen Orden PJC/297/20260.10%− €1.00
IRPF, skala statali9.5% / 12% / 15% / 18.5% / 22.5% / 24.5%Sors uffiċjali Ley 35/2006 del IRPF, texto consolidado (arts. 20, 57–63, 84, DA 61ª)9.5% / 12% / 15% / 18.5% / 22.5% / 24.5%− €15.18
Minimu personali u tal-familja (statali)€5,550 intaxxati bl-iskala stataliSors uffiċjali Ley 35/2006 del IRPF, texto consolidado (arts. 20, 57–63, 84, DA 61ª)€5,550 intaxxati bl-iskala statali+ €15.18
IRPF, skala tal-Komunità ta' Madrid8.5% / 10.7% / 12.8% / 17.4% / 20.5%Sors uffiċjali Manual Renta: escala autonómica, Comunidad de Madrid8.5% / 10.7% / 12.8% / 17.4% / 20.5%− €13.59
Minimu personali u tal-familja (Madrid)€5,956.65 intaxxati bl-iskala ta' MadridSors uffiċjali Manual Renta: mínimo personal y familiar, Comunidad de Madrid€5,956.65 intaxxati bl-iskala ta' Madrid+ €13.59
Paga netta93.50% tal-gross€935
Kontinġenzi komuni23.60%Sors uffiċjali Orden PJC/297/2026 (cotización 2026) · Resumen Orden PJC/297/202623.60%+ €236.00
MEI0.75%Sors uffiċjali Orden PJC/297/2026 (cotización 2026) · Resumen Orden PJC/297/20260.75%+ €7.50
Qgħad (permanenti)5.50%Sors uffiċjali Orden PJC/297/2026 (cotización 2026) · Resumen Orden PJC/297/20265.50%+ €55.00
Fond ta' garanzija tal-pagi (FOGASA)0.20%Sors uffiċjali Orden PJC/297/2026 (cotización 2026) · Resumen Orden PJC/297/20260.20%+ €2.00
Taħriġ vokazzjonali0.60%Sors uffiċjali Orden PJC/297/2026 (cotización 2026) · Resumen Orden PJC/297/20260.60%+ €6.00
Inċidenti fuq ix-xogħol u mard okkupazzjonali (AT/EP), xogħol tal-uffiċċju1.50%Sors uffiċjali LGSS, disposición adicional 61ª (tarifa de primas AT/EP, cuadro II a: office work 0.80% + 0.70%)1.50%+ €15.00
Spiża totali tal-persuna li timpjega€1,322

Fejn imorru €1,322 tal-persuna li timpjega

Spiża tal-persuna li timpjega €1,322Kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega €322 · 32.15% tal-paga grossPaga gross €1,000Kontribuzzjonijiet tal-impjegat €65 · 6.50% tal-paga grossTaxxa fuq id-dħul €0 · 0.00% tal-paga grossPaga netta €935 · 93.50% tal-paga gross

Titħallas f'14-il ħlas (żewġ ħlasijiet żejda) jew f'12 bil-ħlasijiet żejda mqassma proporzjonalment; rata taż-żamma fuq il-paga 0.00%.

Mhux inkluż: Komunitajiet awtonomi minbarra Madrid (l-iskali tagħhom tal-2026 għadhom mingħajr sors); Il-Pajjiż Bask u Navarra (sistemi tat-taxxa forali separati); Dikjarazzjoni konġunta meta ż-żewġ konjuġi jaqilgħu, u krediti tat-taxxa reġjonali (kera, kura tat-tfal, twelid, eċċ.); Liġi Beckham (rata fissa ta' 24% għall-impatrijati); Axxendenti dipendenti, diżabilità tad-dixxendenti u tnaqqis għall-maternità; Primjums tal-inċidenti (AT/EP) għal xogħol li mhuwiex tal-uffiċċju.

Kalkolu skont ir-regoli ġenerali, mhux parir individwali dwar it-taxxa.

Spanja: il-pagi fl-2026 f'daqqa t'għajn

Munita
EUR
Ħlasijiet tas-salarju fis-sena
14
Paga minima statutorja (full-time, fix-xahar)
€1,221
L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul
45% 'il fuq minn €300,000 (stat 24.5% + Madrid 20.5%)
Kumplessità tal-kalkolu
Għolja

Mistoqsijiet li jbiddlu r-riżultat

  • Unità domestika
  • Tfal dipendenti
  • Tip ta' kuntratt
  • Grupp tal-kontribuzzjoni tas-sigurtà soċjali
  • Tfal taħt it-3 snin
  • It-tfal tiegħek jgħixu wkoll mal-ġenitur l-ieħor tagħhom
  • Diżabilità tal-impjegat
  • Biddel ir-residenza għal dan l-impjieg (mobbiltà ġeografika, +€2,000 spejjeż)

Mistoqsijiet frekwenti

Spanja: kemm jibqa' minn €1,000 gross fix-xahar wara t-taxxa?

Impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €1,000 gross fix-xahar (Spanja) idaħħal madwar €935 nett skont ir-regoli tal-2026: €65 imorru għall-kontribuzzjonijiet soċjali tal-impjegat u €0 għat-taxxa fuq id-dħul. Il-persuna li timpjega tħallas €322 żejda, għalhekk l-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €1,322.

Spanja: kemm jiswa impjegat lill-persuna li timpjega?

Fuq salarju gross ta' €1,000 fix-xahar, il-persuna li timpjega tħallas €322 f'kontribuzzjonijiet, 32.15% tal-gross, għal spiża totali ta' €1,322.

Spanja: liema salarju gross jagħti €2,000 nett?

Għal €2,000 nett fix-xahar, impjegat single jeħtieġ madwar €2,568 gross, li jiswew lill-persuna li timpjega €3,393.

Dawn iċ-ċifri huma eżatti?

Isegwu r-regoli ġenerali tal-2026 (Spanja), b'kull rata legali u s-sors tagħha murija linja b'linja. Iċ-ċirkostanzi personali, il-ftehimiet kollettivi u r-rati speċifiċi tal-persuna li timpjega jistgħu jbiddlu r-riżultat, għalhekk qishom bħala stima bir-reqqa, mhux parir individwali dwar it-taxxa.