EUPayConcierge
MT

Paga minima 2026

Il-paga minima (il-Greċja, 2026)

Il-paga minima statutorja (il-Greċja) hija €920 gross għal kull ħlas (14 fis-sena). Impjegat single mingħajr tfal idaħħal €771.67; il-persuna li timpjega tħallas €1,120.47 b'kollox.

Il-paga minima (il-Greċja, 2026)

Paga minima, gross

€920għal kull ħlas (14 fis-sena)

Paga netta

€771.6783.88% · għal kull ħlas (14 fis-sena)

Spiża tal-persuna li timpjega

€1,120.47għal kull ħlas (14 fis-sena)

€12,880 fis-sena · Titħallas 14 darbiet fis-sena; ekwivalenti fix-xahar €1,073.

Fis-seħħ minn 1 ta’ Apr, 2026; qabel kienet €880.

Fejn tmur il-paga minima

Paga gross
€920
Kontribuzzjonijiet tal-impjegat
− €123 · 13.37%
Taxxa fuq id-dħul
− €25.33 · 2.75%
Paga netta
€771.67 · 83.88%
Kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega
+ €200.47 · 21.79%
Spiża totali tal-persuna li timpjega
€1,120.47

Il-pagi minimi fis-27 pajjiż kollha tal-UE Ikkalkula kwalunkwe salarju ieħor (il-Greċja)

Mistoqsijiet frekwenti

X'inhi l-paga minima (il-Greċja) fl-2026?

€920 gross għal kull ħlas (14 fis-sena), jew €12,880 fis-sena, għal xogħol full-time.

Kemm hi l-paga minima (il-Greċja) wara t-taxxa?

Impjegat single mingħajr tfal idaħħal €771.67 għal kull ħlas (14 fis-sena): jitnaqqsu €123 f'kontribuzzjonijiet tal-impjegat u €25.33 f'taxxa fuq id-dħul.

Kemm jiswa impjegat bil-paga minima lill-persuna li timpjega (il-Greċja)?

€1,120.47 għal kull ħlas (14 fis-sena): il-paga gross flimkien ma' €200.47 f'kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega.

Kalkolatur tal-pagi għall-UE b'sorsi ċċitati

Kalkulatur tal-paga il-Greċja 2026
Gross, nett jew l-ispiża totali?

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta u aħna nimlew it-tnejn l-oħra, għas-27 Stat Membru kollha, skont ir-regoli tal-2026 ta' kull pajjiż. Kull linja turi r-rata legali tagħha, is-sors tagħha u kemm ġiet ivverifikata.

B'xejn · Mingħajr kont · Regoli datati għal kull pajjiż

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta

€
€
€

Il-paga gross flimkien mal-kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega

EUR · Għal kull ħlas (14/sena)

Taħt is-26: 0% fuq l-ewwel €20,000; 26–30: 9% fuq €10,000–20,000.

Għadhom mhumiex inklużi: Reġim ta' rilokazzjoni (art. 5C: eżenzjoni ta' 50% tad-dħul mill-impjieg għal 7 snin); Okkupazzjonijiet tqal u ħżiena għas-saħħa (BAE) b'rati ogħla ta' kontribuzzjoni; Studenti ta' bejn 18 u 24 sena meqjusa bħala tfal dipendenti; Dikjarazzjoni konġunta tal-konjuġi (kull konjuġi jiġi ntaxxat separatament fuq id-dħul tiegħu mill-impjieg).

il-Greċja, għal kull ħlas (14 fis-sena)

Sorsi uffiċjali u sekondarjiRegoli vverifikati: 13 ta’ Ott, 2026

Minn kull 100 tal-paga gross

83.88Paga netta
2.75Taxxa fuq id-dħul
13.37Kontribuzzjonijiet tal-impjegat
+21.79Kontribuzzjonijiet tal-impjegatur, fuq il-paga gross

Mill-100 li jmiss tal-paga gross, 69.31 jaslu għand l-impjegat. L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul (il-Greċja): 44% 'il fuq minn €60,000. Ir-rati marġinali u effettivi huma differenti minnha.

Linji tal-kalkolu, għal kull ħlas (14 fis-sena)
LinjaRata legaliAmmont
Paga gross€920
Kontribuzzjonijiet e-EFKA (pensjoni, saħħa, qgħad), impjegat13.37%Sors sekondarju PwC Worldwide Tax Summaries, Greece · e-EFKA circular 4/2026 (2026 adjustments, ceiling €7,761.94)13.37%− €123.00
Skala tat-taxxa fuq id-dħul ('il fuq minn 30 sena, 0 tfal)9% / 20% / 26% / 34% / 39% / 44% (faxex ta' €10k/20k/30k/40k/60k)Sors uffiċjali Art. 15 L. 4172/2013 as replaced by L. 5246/2025 (scales from tax year 2026) · AADE circular Ε./Ο.3068/2025 (Law 5246/2025) · 2026 income tax scales by age and children9% / 20% / 26% / 34% / 39% / 44% (faxex ta' €10k/20k/30k/40k/60k)− €80.83
Tnaqqis tat-taxxa għad-dħul mill-impjieg (art. 16)€777, bit-tnaqqis ta' €20 għal kull €1,000 'il fuq minn €12,000Sors uffiċjali Art. 16 L. 4172/2013 (tax reduction for employment income)€777, bit-tnaqqis ta' €20 għal kull €1,000 'il fuq minn €12,000+ €55.50
Paga netta83.88% tal-gross€772
Kontribuzzjonijiet e-EFKA, persuna li timpjega21.79%Sors sekondarju PwC Worldwide Tax Summaries, Greece · e-EFKA circular 4/2026 (2026 adjustments, ceiling €7,761.94)21.79%+ €200.47
Spiża totali tal-persuna li timpjega€1,120

Fejn imorru €1,120 tal-persuna li timpjega

Spiża tal-persuna li timpjega €1,120Kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega €200 · 21.79% tal-paga grossPaga gross €920Kontribuzzjonijiet tal-impjegat €123 · 13.37% tal-paga grossTaxxa fuq id-dħul €25 · 2.75% tal-paga grossPaga netta €772 · 83.88% tal-paga gross

Il-paga gross annwali titħallas f'14-il ħlas (12-il ħlas fix-xahar + bonusijiet tal-Milied, tal-Għid u tal-vaganzi); il-limitu massimu tal-kontribuzzjonijiet jiġi applikat għal kull ħlas.

Il-paga minima titqabbel għal kull ħlas (€880 sa Marzu 2026, €920 minn April).

Mhux inkluż: Reġim ta' rilokazzjoni (art. 5C: eżenzjoni ta' 50% tad-dħul mill-impjieg għal 7 snin); Okkupazzjonijiet tqal u ħżiena għas-saħħa (BAE) b'rati ogħla ta' kontribuzzjoni; Studenti ta' bejn 18 u 24 sena meqjusa bħala tfal dipendenti; Dikjarazzjoni konġunta tal-konjuġi (kull konjuġi jiġi ntaxxat separatament fuq id-dħul tiegħu mill-impjieg).

Kalkolu skont ir-regoli ġenerali, mhux parir individwali dwar it-taxxa.

il-Greċja: il-pagi fl-2026 f'daqqa t'għajn

Munita
EUR
Ħlasijiet tas-salarju fis-sena
14
Paga minima statutorja (full-time, fix-xahar)
€920
L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul
44% 'il fuq minn €60,000
Kumplessità tal-kalkolu
Medja

Mistoqsijiet li jbiddlu r-riżultat

  • Tfal dipendenti
  • L-età tiegħek

Mistoqsijiet frekwenti

il-Greċja: kemm jibqa' minn €3,000 gross fix-xahar wara t-taxxa?

Impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €3,000 gross fix-xahar (il-Greċja) idaħħal madwar €2,140 nett skont ir-regoli tal-2026: €401 imorru għall-kontribuzzjonijiet soċjali tal-impjegat u €459 għat-taxxa fuq id-dħul. Il-persuna li timpjega tħallas €654 żejda, għalhekk l-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €3,654.

il-Greċja: kemm jiswa impjegat lill-persuna li timpjega?

Fuq salarju gross ta' €3,000 fix-xahar, il-persuna li timpjega tħallas €654 f'kontribuzzjonijiet, 21.79% tal-gross, għal spiża totali ta' €3,654.

il-Greċja: liema salarju gross jagħti €2,000 nett?

Għal €2,000 nett fix-xahar, impjegat single jeħtieġ madwar €2,763 gross, li jiswew lill-persuna li timpjega €3,365.

Dawn iċ-ċifri huma eżatti?

Isegwu r-regoli ġenerali tal-2026 (il-Greċja), b'kull rata legali u s-sors tagħha murija linja b'linja. Iċ-ċirkostanzi personali, il-ftehimiet kollettivi u r-rati speċifiċi tal-persuna li timpjega jistgħu jbiddlu r-riżultat, għalhekk qishom bħala stima bir-reqqa, mhux parir individwali dwar it-taxxa.