Luxemburg: 6.000 EUR brut → 4.159 EUR net
După regulile din 2026, un angajat necăsătorit, fără copii, cu un salariu brut de 6.000 EUR pe lună în Luxemburg primește în mână 4.159 EUR. Costul total angajator este 6.754 EUR.
Un calculator de salarii cu surse, pentru UE
Calculator salariu net Luxemburg 2026
Brut, net sau costul total?
Introduceți oricare dintre cele trei valori și le completăm pe celelalte două, pentru toate cele 27 de state membre, după regulile din 2026 ale fiecărei țări. Fiecare linie indică cota legală, sursa și cât de temeinic a fost verificată.
Gratuit · Fără cont · Reguli datate pentru fiecare țară
Luxemburg, pe lună
Din fiecare 100 de salariu brut
Din următorii 100 de brut, 47,37 ajung la angajat. Cota maximă nominală a impozitului pe venit în Luxemburg: 42% peste 234.870 € (+7%/9% suprataxă de solidaritate). Cotele marginală și efectivă diferă de aceasta.
| Linie | Cotă legală | Sumă |
|---|---|---|
| Salariu brut | 6.000 EUR | |
| Asigurare de pensie8.5%Sursă oficială CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 · Social parameters (index, minimum wage, contribution ceiling) | 8.5% | − 510,00 EUR |
| Asigurare de sănătate (prestații în natură 2,8% + în bani 0,25%)3.05%Sursă oficială CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 · Social parameters (index, minimum wage, contribution ceiling) | 3.05% | − 183,00 EUR |
| Asigurarea de îngrijire pe termen lung (dependență), după abatementul de ¼ din salariul minim1.4%Sursă oficială CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 · Paramètres sociaux au 01.06.2026 | 1.4% | − 74,30 EUR |
| Impozit pe venit, clasa 1Scală 0%–42% (23 de tranșe)Sursă oficială Formulas of the income-tax and wage-withholding tables (barème 2025, still current) · PwC Worldwide Tax Summaries, Luxembourg – taxes on personal income · Tax classes of resident taxpayers | Scală 0%–42% (23 de tranșe) | − 1.016,50 EUR |
| Suprataxă de solidaritate (fondul pentru ocupare)7% din impozit (9% peste 150.000 € / 300.000 € în clasa 2)Sursă oficială Formulas of the income-tax and wage-withholding tables (barème 2025, still current) · PwC Worldwide Tax Summaries, Luxembourg – taxes on personal income | 7% din impozit (9% peste 150.000 € / 300.000 € în clasa 2) | − 71,08 EUR |
| Credit fiscal pentru angajați (CIS)600 € − 1,5% din salariul de peste 40.000 €Sursă oficială CIS and CI-CO2 salarié from tax year 2026 | 600 € − 1,5% din salariul de peste 40.000 € | + 10,00 EUR |
| Credit fiscal CO2 (CI-CO2 salarié)216 € − 0,54% din salariul de peste 40.000 €Sursă oficială CIS and CI-CO2 salarié from tax year 2026 | 216 € − 0,54% din salariul de peste 40.000 € | + 3,60 EUR |
| Salariu net | 69,31 % din brut | 4.159 EUR |
| Asigurare de pensie, angajator8.5%Sursă oficială CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 · Social parameters (index, minimum wage, contribution ceiling) | 8.5% | + 510,00 EUR |
| Asigurare de sănătate, angajator3.05%Sursă oficială CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 · Social parameters (index, minimum wage, contribution ceiling) | 3.05% | + 183,00 EUR |
| Asigurare de accidente (cota de bază × factor bonus-malus 1)0.65%Sursă oficială CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 | 0.65% | + 39,00 EUR |
| Serviciul de medicina muncii (STM)0.14%Sursă oficială CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 | 0.14% | + 8,40 EUR |
| Asigurarea mutuală a angajatorilor (clasa de absenteism 1)0.23%Sursă oficială CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 | 0.23% | + 13,80 EUR |
| Cost total angajator | 6.754 EUR |
Unde merg cei 6.754 EUR ai angajatorului
Contribuabil rezident; se presupun deduceri forfetare de 540 € (cheltuieli) și 480 € (cheltuieli speciale).
Creditul temporar CIC 2026 (proiectul de lege 8775) nu este inclus până la adoptare.
Neinclus: Clasa fiscală 1a pentru contribuabilii văduvi și reducerea creditului pentru părintele singur (CIM) când copilul primește pensie de întreținere de peste 2.712 € pe an; Lucrătorii nerezidenți (transfrontalieri) și asimilarea lor la o clasă fiscală; Credit fiscal temporar „conjoncture” pentru 2026 (CIC, iunie–decembrie 2026) – proiectul de lege 8775, încă neadoptat; Scutirea primei pentru tinerii angajați (75%) și prima de participare la profit; Cheltuieli deductibile efective peste sumele forfetare (dobânzi, asigurări, economii pentru pensie).
Un calcul după regulile generale, nu consultanță fiscală individuală.
Salarizarea în Luxemburg în 2026, pe scurt
- Monedă
- EUR
- Plăți salariale pe an
- 12
- Salariul minim legal (normă întreagă, lunar)
- 2.771 EUR
- Cota maximă nominală a impozitului pe venit
- 42% peste 234.870 € (+7%/9% suprataxă de solidaritate)
- Complexitatea calculului
- Medie
Întrebări care schimbă rezultatul
- Gospodărie
- Copii în întreținere
- Salariul brut anual al soțului/soției sau al partenerului (€)
- Vârsta dvs.
- Distanța de acasă la locul de muncă (km, în linie dreaptă între comune)
- Clasa de absenteism a angajatorului (Mutualité des employeurs)
- Factorul bonus-malus al asigurării de accidente a angajatorului
- Regimul impatriaților (sosiți din 2025, salariu ≥ 75.000 €)
Întrebări frecvente
Cât înseamnă 6.000 EUR brut pe lună în Luxemburg, după impozitare?
Un angajat necăsătorit, fără copii, cu un salariu brut de 6.000 EUR pe lună în Luxemburg primește în mână aproximativ 4.159 EUR net după regulile din 2026: 767 EUR merg la contribuțiile sociale ale angajatului și 1.074 EUR la impozitul pe venit. Angajatorul plătește în plus 754 EUR, așa că costul total angajator este 6.754 EUR.
Cât îl costă un angajat pe angajator în Luxemburg?
La un salariu brut de 6.000 EUR pe lună, angajatorul plătește 754 EUR contribuții, adică 12,57 % din brut, pentru un cost total de 6.754 EUR.
Ce salariu brut înseamnă 2.000 EUR net în Luxemburg?
Pentru 2.000 EUR net pe lună, un angajat necăsătorit are nevoie de aproximativ 2.228 EUR brut, ceea ce îl costă pe angajator 2.508 EUR.
Sunt exacte aceste cifre?
Ele urmează regulile generale din 2026 pentru Luxemburg, cu fiecare cotă legală și sursa ei afișate linie cu linie. Situația personală, contractele colective și cotele specifice angajatorului pot schimba rezultatul, așa că tratați-le ca pe o estimare atentă, nu ca pe o consultanță fiscală individuală.