Forrásokkal alátámasztott bérkalkulátor az EU-hoz
Bérkalkulátor Luxemburg 2026
Bruttó, nettó vagy a teljes bérköltség?
Adja meg a három közül bármelyiket, és mi kitöltjük a másik kettőt mind a 27 tagállamra, az adott ország 2026-os szabályai szerint. Minden tétel feltünteti a jogszabályi kulcsot, a forrását és azt, hogy mennyire ellenőriztük.
Ingyenes · Regisztráció nélkül · A szabályok dátuma országonként szerepel
Luxemburg, havonta
Minden 100 bruttó bérből
A következő 100 egységnyi bruttóból 60,50 jut el a munkavállalóhoz. A legmagasabb névleges jövedelemadó-kulcs itt: Luxemburg: 42% 234 870 € felett (+7%/9% szolidaritási pótadó). A határ- és az effektív kulcs ettől eltér.
| Tétel | Jogszabályi kulcs | Összeg |
|---|---|---|
| Bruttó bér | 3774 EUR | |
| Nyugdíjbiztosítás8.5%Hivatalos forrás CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 · Social parameters (index, minimum wage, contribution ceiling) | 8.5% | − 320,81 EUR |
| Egészségbiztosítás (természetbeni ellátások 2,8% + pénzbeli 0,25%)3.05%Hivatalos forrás CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 · Social parameters (index, minimum wage, contribution ceiling) | 3.05% | − 115,11 EUR |
| Tartós ápolási (gondozási) biztosítás, a minimálbér ¼-ének megfelelő levonás után1.4%Hivatalos forrás CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 · Paramètres sociaux au 01.06.2026 | 1.4% | − 43,14 EUR |
| Jövedelemadó, 1. osztály0–42%-os skála (23 sáv)Hivatalos forrás Formulas of the income-tax and wage-withholding tables (barème 2025, still current) · PwC Worldwide Tax Summaries, Luxembourg – taxes on personal income · Tax classes of resident taxpayers | 0–42%-os skála (23 sáv) | − 331,00 EUR |
| Szolidaritási pótadó (foglalkoztatási alap)az adó 7%-a (9% 150 000 € / 2. osztályban 300 000 € felett)Hivatalos forrás Formulas of the income-tax and wage-withholding tables (barème 2025, still current) · PwC Worldwide Tax Summaries, Luxembourg – taxes on personal income | az adó 7%-a (9% 150 000 € / 2. osztályban 300 000 € felett) | − 23,17 EUR |
| Munkavállalói adójóváírás (CIS)600 € − a 40 000 € feletti bér 1,5%-aHivatalos forrás CIS and CI-CO2 salarié from tax year 2026 | 600 € − a 40 000 € feletti bér 1,5%-a | + 43,39 EUR |
| CO2-adójóváírás (CI-CO2 salarié)216 € − a 40 000 € feletti bér 0,54%-aHivatalos forrás CIS and CI-CO2 salarié from tax year 2026 | 216 € − a 40 000 € feletti bér 0,54%-a | + 15,62 EUR |
| Nettó bér | a bruttó 79,49%-a | 3000 EUR |
| Nyugdíjbiztosítás, munkáltató8.5%Hivatalos forrás CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 · Social parameters (index, minimum wage, contribution ceiling) | 8.5% | + 320,81 EUR |
| Egészségbiztosítás, munkáltató3.05%Hivatalos forrás CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 · Social parameters (index, minimum wage, contribution ceiling) | 3.05% | + 115,11 EUR |
| Balesetbiztosítás (alapkulcs × bonus-malus szorzó 1)0.65%Hivatalos forrás CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 | 0.65% | + 24,53 EUR |
| Foglalkozás-egészségügyi szolgálat (STM)0.14%Hivatalos forrás CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 | 0.14% | + 5,28 EUR |
| Munkáltatói kölcsönös biztosítás (1. hiányzási osztály)0.23%Hivatalos forrás CCSS notice to employers: contribution rates at 1 January 2026 | 0.23% | + 8,68 EUR |
| Munkáltatói költség | 4249 EUR |
Hová kerül a munkáltató 4249 EUR összege
Belföldi illetőségű adózó; 540 € (költségek) és 480 € (különleges kiadások) átalánylevonással számolva.
Az ideiglenes 2026-os CIC-jóváírás (8775. sz. törvényjavaslat) az elfogadásig nem szerepel.
Nem szerepel: A 1a adóosztály özvegy adózóknak, valamint az egyedülálló szülői jóváírás (CIM) csökkentése, ha a gyermek évi 2 712 € feletti tartásdíjat kap; Nem rezidens (határon átnyúló) munkavállalók és adóosztályuk szerinti besorolásuk; Ideiglenes 2026-os „conjoncture” adójóváírás (CIC, 2026. június–december) – 8775. sz. törvényjavaslat, még nem törvény; Fiatal munkavállalói bónuszmentesség (75%) és nyereségrészesedési bónusz; Az átalányokat meghaladó tényleges levonható költségek (kamat, biztosítás, nyugdíj-megtakarítás).
Számítás az általános szabályok szerint, nem egyéni adótanácsadás.
Luxemburg bérszámfejtése 2026-ban dióhéjban
- Pénznem
- EUR
- Bérkifizetések száma évente
- 12
- Törvényes minimálbér (teljes munkaidő, havi)
- 2771 EUR
- Legmagasabb névleges jövedelemadó-kulcs
- 42% 234 870 € felett (+7%/9% szolidaritási pótadó)
- A számítás összetettsége
- Közepes
Az eredményt befolyásoló kérdések
- Háztartás
- Eltartott gyermekek
- Házastársa vagy partnere éves bruttó bére (€)
- Az Ön életkora
- Távolság a lakóhely és a munkahely között (km, légvonalban a települések között)
- A munkáltató hiányzási osztálya (Mutualité des employeurs)
- A munkáltató balesetbiztosítási bonus-malus szorzója
- Beérkező munkavállalói rendszer (2025-től érkezettek, bér ≥ 75 000 €)
Gyakori kérdések
Mennyi 3000 EUR havi bruttó adózás után itt: Luxemburg?
Egy gyermektelen, egyedülálló munkavállaló, aki havi 3000 EUR bruttót keres, itt: Luxemburg, a 2026-os szabályok szerint kb. 2579 EUR nettót visz haza: 379 EUR munkavállalói társadalombiztosítási járulékra, 42 EUR jövedelemadóra megy. A munkáltató ezen felül 377 EUR összeget fizet, így a teljes munkáltatói költség 3377 EUR.
Mennyibe kerül egy munkavállaló a munkáltatónak itt: Luxemburg?
Havi 3000 EUR bruttó bér után a munkáltató 377 EUR járulékot fizet, ami a bruttó 12,57%-a, így a teljes költség 3377 EUR.
Mekkora bruttó bér ad 2000 EUR nettót itt: Luxemburg?
Havi 2000 EUR nettóhoz egy egyedülálló munkavállalónak kb. 2228 EUR bruttó kell, ami a munkáltatónak 2508 EUR költséget jelent.
Pontosak ezek a számok?
Az általános 2026-os szabályokat követik (Luxemburg), és minden jogszabályi kulcs a forrásával együtt, tételesen szerepel. A személyes körülmények, a kollektív szerződések és a munkáltatóspecifikus kulcsok módosíthatják az eredményt, ezért gondos becslésként kezelje, ne egyéni adótanácsként.