EUPayConcierge
MT

Paga minima 2026

Il-paga minima (il-Kroazja, 2026)

Il-paga minima statutorja (il-Kroazja) hija €1,050 gross fix-xahar. Impjegat single mingħajr tfal idaħħal €799.24; il-persuna li timpjega tħallas €1,223.25 b'kollox.

Il-paga minima (il-Kroazja, 2026)

Paga minima, gross

€1,050fix-xahar

Paga netta

€799.2476.12% · fix-xahar

Spiża tal-persuna li timpjega

€1,223.25fix-xahar

€12,600 fis-sena

Fejn tmur il-paga minima

Paga gross
€1,050
Kontribuzzjonijiet tal-impjegat
− €191.25 · 18.21%
Taxxa fuq id-dħul
− €59.51 · 5.67%
Paga netta
€799.24 · 76.12%
Kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega
+ €173.25 · 16.50%
Spiża totali tal-persuna li timpjega
€1,223.25

Il-pagi minimi fis-27 pajjiż kollha tal-UE Ikkalkula kwalunkwe salarju ieħor (il-Kroazja)

Mistoqsijiet frekwenti

X'inhi l-paga minima (il-Kroazja) fl-2026?

€1,050 gross fix-xahar, jew €12,600 fis-sena, għal xogħol full-time.

Kemm hi l-paga minima (il-Kroazja) wara t-taxxa?

Impjegat single mingħajr tfal idaħħal €799.24 fix-xahar: jitnaqqsu €191.25 f'kontribuzzjonijiet tal-impjegat u €59.51 f'taxxa fuq id-dħul.

Kemm jiswa impjegat bil-paga minima lill-persuna li timpjega (il-Kroazja)?

€1,223.25 fix-xahar: il-paga gross flimkien ma' €173.25 f'kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega.

Kalkolatur tal-pagi għall-UE b'sorsi ċċitati

Kalkulatur tal-paga il-Kroazja 2026
Gross, nett jew l-ispiża totali?

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta u aħna nimlew it-tnejn l-oħra, għas-27 Stat Membru kollha, skont ir-regoli tal-2026 ta' kull pajjiż. Kull linja turi r-rata legali tagħha, is-sors tagħha u kemm ġiet ivverifikata.

B'xejn · Mingħajr kont · Regoli datati għal kull pajjiż

Daħħal kwalunkwe wieħed mit-tlieta

€
€
€

Il-paga gross flimkien mal-kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega

EUR · Fix-xahar

Unità domestika
Pilastri tal-pensjoni

Il-pilastru II huwa obbligatorju għal kull min kellu inqas minn 40 sena meta beda fl-2002; dawk li dak iż-żmien kellhom bejn 40 u 50 sena setgħu jagħżlu.

Kull wieħed iżid 0.5 × €600 mal-allowance personali fix-xahar.

Id-diżabilità tiegħek

Għadhom mhumiex inklużi: Bażi minima tal-kontribuzzjonijiet (€757.34 fix-xahar) għal paga baxxa jew part-time; Supplimenti tad-diżabilità għad-dipendenti; Ammonti ħielsa mit-taxxa (allowance tal-vaganzi, bonus tal-Milied, eċċ.) sal-limiti annwali tagħhom; Eżenzjonijiet għaż-żoni assistiti (potpomognuta područja) u għall-Belt ta' Vukovar; Ħelsien għall-emigranti li jirritornaw (100% tat-taxxa fuq is-salarju għal ħames snin).

il-Kroazja, fix-xahar

Sorsi uffiċjaliRegoli vverifikati: 13 ta’ Ott, 2026

Minn kull 100 tal-paga gross

76.12Paga netta
5.67Taxxa fuq id-dħul
18.21Kontribuzzjonijiet tal-impjegat
+16.50Kontribuzzjonijiet tal-impjegatur, fuq il-paga gross

Mill-100 li jmiss tal-paga gross, 55.83 jaslu għand l-impjegat. L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul (il-Kroazja): 33% 'il fuq minn €60,000 (Zagreb; 25–33% skont l-unità lokali). Ir-rati marġinali u effettivi huma differenti minnha.

Linji tal-kalkolu, fix-xahar
LinjaRata legaliAmmont
Paga gross€1,050
Assigurazzjoni tal-pensjoni, pilastru I (bażi mnaqqsa għal pagi baxxi)15%Sors uffiċjali Zakon o doprinosima (consolidated, NN 152/24) · Naredba o iznosima osnovica za obračun doprinosa za 2026. (NN 150/2025)15%− €138.75
Assigurazzjoni tal-pensjoni, pilastru II5%Sors uffiċjali Zakon o doprinosima (consolidated, NN 152/24) · Naredba o iznosima osnovica za obračun doprinosa za 2026. (NN 150/2025)5%− €52.50
Taxxa fuq id-dħul, rata aktar baxxa (Zagreb)23%Sors uffiċjali City of Zagreb income-tax rate decision (NN 28/2025) · Stope godišnjeg poreza na dohodak za 2026. godinu (table of local rates) · Zakon o porezu na dohodak (consolidated, NN 152/24)23%− €197.51
Allowance personali€600 fix-xahar × (1 + koeffiċjenti: tfal 0.5 / 0.7 / 1.0 / 1.4…, dipendent 0.5, diżabilità 0.3 jew 1.0)Sors uffiċjali Zakon o porezu na dohodak (consolidated, NN 152/24)€600 fix-xahar × (1 + koeffiċjenti: tfal 0.5 / 0.7 / 1.0 / 1.4…, dipendent 0.5, diżabilità 0.3 jew 1.0)+ €138.00
Paga netta76.12% tal-gross€799
Assigurazzjoni tas-saħħa (persuna li timpjega)16.5%Sors uffiċjali Zakon o doprinosima (consolidated, NN 152/24)16.5%+ €173.25
Spiża totali tal-persuna li timpjega€1,223

Fejn imorru €1,223 tal-persuna li timpjega

Spiża tal-persuna li timpjega €1,223Kontribuzzjonijiet tal-persuna li timpjega €173 · 16.50% tal-paga grossPaga gross €1,050Kontribuzzjonijiet tal-impjegat €191 · 18.21% tal-paga grossTaxxa fuq id-dħul €60 · 5.67% tal-paga grossPaga netta €799 · 76.12% tal-paga gross

Mhux inkluż: Bażi minima tal-kontribuzzjonijiet (€757.34 fix-xahar) għal paga baxxa jew part-time; Supplimenti tad-diżabilità għad-dipendenti; Ammonti ħielsa mit-taxxa (allowance tal-vaganzi, bonus tal-Milied, eċċ.) sal-limiti annwali tagħhom; Eżenzjonijiet għaż-żoni assistiti (potpomognuta područja) u għall-Belt ta' Vukovar; Ħelsien għall-emigranti li jirritornaw (100% tat-taxxa fuq is-salarju għal ħames snin).

Kalkolu skont ir-regoli ġenerali, mhux parir individwali dwar it-taxxa.

il-Kroazja: il-pagi fl-2026 f'daqqa t'għajn

Munita
EUR
Ħlasijiet tas-salarju fis-sena
12
Paga minima statutorja (full-time, fix-xahar)
€1,050
L-ogħla rata nominali tat-taxxa fuq id-dħul
33% 'il fuq minn €60,000 (Zagreb; 25–33% skont l-unità lokali)
Kumplessità tal-kalkolu
Medja

Mistoqsijiet li jbiddlu r-riżultat

  • Unità domestika
  • Tfal dipendenti
  • Reġjun jew muniċipalità
  • Rata aktar baxxa tat-taxxa fuq id-dħul tal-muniċipalità/belt tiegħek (%)
  • Rata ogħla tat-taxxa fuq id-dħul tal-muniċipalità/belt tiegħek (%)
  • Pilastri tal-pensjoni
  • Membri oħra tal-familja dipendenti (mhux tfal)
  • Id-diżabilità tiegħek

Mistoqsijiet frekwenti

il-Kroazja: kemm jibqa' minn €3,000 gross fix-xahar wara t-taxxa?

Impjegat single mingħajr tfal li jaqla' €3,000 gross fix-xahar (il-Kroazja) idaħħal madwar €1,986 nett skont ir-regoli tal-2026: €600 imorru għall-kontribuzzjonijiet soċjali tal-impjegat u €414 għat-taxxa fuq id-dħul. Il-persuna li timpjega tħallas €495 żejda, għalhekk l-ispiża totali tal-persuna li timpjega hija €3,495.

il-Kroazja: kemm jiswa impjegat lill-persuna li timpjega?

Fuq salarju gross ta' €3,000 fix-xahar, il-persuna li timpjega tħallas €495 f'kontribuzzjonijiet, 16.50% tal-gross, għal spiża totali ta' €3,495.

il-Kroazja: liema salarju gross jagħti €2,000 nett?

Għal €2,000 nett fix-xahar, impjegat single jeħtieġ madwar €3,023 gross, li jiswew lill-persuna li timpjega €3,521.

Dawn iċ-ċifri huma eżatti?

Isegwu r-regoli ġenerali tal-2026 (il-Kroazja), b'kull rata legali u s-sors tagħha murija linja b'linja. Iċ-ċirkostanzi personali, il-ftehimiet kollettivi u r-rati speċifiċi tal-persuna li timpjega jistgħu jbiddlu r-riżultat, għalhekk qishom bħala stima bir-reqqa, mhux parir individwali dwar it-taxxa.