Kolik stojí zaměstnanec – Maďarsko (2026)
Maďarsko: co zaměstnavatel podle pravidel pro rok 2026 platí nad rámec hrubé mzdy, položku po položce, na pěti úrovních mzdy.
Cena práce při různých mzdách
| Hrubá mzda měsíčně | Odvody zaměstnavatele | Navíc k hrubé mzdě | Celková cena práce | Čistá mzda zaměstnance |
|---|---|---|---|---|
| 550 000 HUF | 71 500 HUF | 13,00 % | 621 500 HUF | 365 750 HUF |
| 910 000 HUF | 118 300 HUF | 13,00 % | 1 028 300 HUF | 605 150 HUF |
| 1 280 000 HUF | 166 400 HUF | 13,00 % | 1 446 400 HUF | 851 200 HUF |
| 1 820 000 HUF | 236 600 HUF | 13,00 % | 2 056 600 HUF | 1 210 300 HUF |
| 2 910 000 HUF | 378 300 HUF | 13,00 % | 3 288 300 HUF | 1 935 150 HUF |
- Daň ze sociálních příspěvků (szocho)13%166 400,00 HUF
- Celková cena práce · 1 280 000 HUF1 446 400 HUF
Mzdová kalkulačka pro EU s uvedenými zdroji
Výpočet čisté mzdy Maďarsko 2026
Hrubá, čistá nebo celková cena práce?
Zadejte kteroukoli ze tří částek a zbylé dvě doplníme – pro všech 27 členských států podle pravidel každé země pro rok 2026. Každý řádek uvádí zákonnou sazbu, zdroj a míru ověření.
Zdarma · Bez účtu · Pravidla datována pro každou zemi
Maďarsko, měsíčně
Z každých 100 hrubé mzdy
Z dalších 100 hrubého se k zaměstnanci dostane 66,50. Nejvyšší nominální sazba daně z příjmů (Maďarsko): Rovná 15 %. Mezní a efektivní sazby se od ní liší.
| Položka | Zákonná sazba | Částka |
|---|---|---|
| Hrubá mzda | 1 092 900 HUF | |
| Příspěvek na sociální zabezpečení (TB): důchod, zdraví, trh práce18.5%Sekundární zdroj PwC Worldwide Tax Summaries, Hungary | 18.5% | − 202 186,50 HUF |
| Daň z příjmů fyzických osob z hrubé mzdy (odvody nejsou odčitatelné)15%Sekundární zdroj PwC Worldwide Tax Summaries, Hungary (taxes on personal income) | 15% | − 163 935,00 HUF |
| Čistá mzda | 66,50 % hrubé mzdy | 726 779 HUF |
| Daň ze sociálních příspěvků (szocho)13%Sekundární zdroj PwC Worldwide Tax Summaries, Hungary | 13% | + 142 077,00 HUF |
| Celková cena práce | 1 234 977 HUF |
Kam jde 1 234 977 HUF zaměstnavatele
Nezahrnuto: Sdílení rodinné úlevy s manželem/manželkou nebo partnerem (kalkulačka přiděluje celou úlevu tomuto zaměstnanci); Úleva pro novomanžele; Úlevy zaměstnavatele na szocho.
Výpočet podle obecných pravidel, nikoli individuální daňové poradenství.
Stejná hrubá mzda jinde, svobodný/á, měsíčně
Porovnat všech 27Zobrazeno v eurech, aby bylo možné země porovnat.
Maďarsko: mzdy v roce 2026 v kostce
- Měna
- HUF
- Počet výplat mzdy za rok
- 12
- Zákonná minimální mzda (plný úvazek, měsíčně)
- 322 800 HUF
- Nejvyšší nominální sazba daně z příjmů
- Rovná 15 %
- Složitost výpočtu
- Nízká
Otázky, které mění výsledek
- Domácnost
- Vyživované děti
- Děti trvale nemocné nebo s těžkým zdravotním postižením
- Osvobození matek od daně z příjmů
- Zaměstnanec s těžkým zdravotním postižením (osobní úleva)
Často kladené otázky
Maďarsko: kolik je 1 093 000 HUF hrubého měsíčně po zdanění?
Svobodný zaměstnanec bez dětí s hrubou mzdou 1 093 000 HUF měsíčně (Maďarsko) dostane podle pravidel pro rok 2026 přibližně 726 845 HUF čistého: 202 205 HUF připadá na sociální odvody zaměstnance a 163 950 HUF na daň z příjmů. Zaměstnavatel k tomu zaplatí 142 090 HUF, takže celková cena práce je 1 235 090 HUF.
Maďarsko: kolik zaměstnanec stojí zaměstnavatele?
Při hrubé mzdě 1 093 000 HUF měsíčně zaplatí zaměstnavatel na odvodech 142 090 HUF, tedy 13,00 % hrubé mzdy, celkem tedy 1 235 090 HUF.
Maďarsko: jaká hrubá mzda dává 728 600 HUF čistého?
Pro 728 600 HUF čistého měsíčně potřebuje svobodný zaměstnanec přibližně 1 095 639 HUF hrubého, což zaměstnavatele stojí 1 238 072 HUF.
Jsou tyto údaje přesné?
Vycházejí z obecných pravidel pro rok 2026 (Maďarsko) a každá zákonná sazba i její zdroj jsou uvedeny řádek po řádku. Osobní okolnosti, kolektivní smlouvy a sazby specifické pro zaměstnavatele mohou výsledek změnit, proto je berte jako pečlivý odhad, nikoli individuální daňové poradenství.